1 Ağustos BTC, ETH, LTC fiyat analizleri

Standpoint Research kurucusu ve analisti Ronnie Moas, daha önce dijital para birimi Bitcoin'in 2018'de 5.000 dolar ve 10 yıl sonra 50.000 dolar fiyatına ulaşacağı tahmininde bulundu.

CNBC ile yaptığı en son röportajda, en yakın rakip olan Ethereum'un yıl boyunca iki katı artarak 400 dolara ulaşmasının muhtemel olduğunu belirtti.

Moas, Temmuz 2017 tarihinde yayınladığı raporunda, kripto para birimlerinin sağlam duruşunu sürdüreceğini ve reel pazarda olan hisse senedi ve diğer değerli metaller gibi varlıkların bir kısmınının önüne geçeceğini belirtti.

"Yatırımcıların dediklerimi dikkate alıp, sahip oldukları para birimlerini birkaç yıl tutması gerektiğini düşünüyorum. Birkaç dolar kaybetseler bile en azından bir adım atmış olacaklardır."

Moas, Bitcoin ve Etherum gibi önde gelen iki sanal para dışında, Litecoin fiyatının da iki kat artarak 80 dolar olacağı tahmininde bulundu.

Piyasa değeri ile lider dijital para birimleri

Moas, raporunda, dijital para birimlerini ve pazar büyüklüklerinin tam bir listesini yayınladı. Moas’ın raporuna göre; Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin ve NEM en iyi 20 kripto para birimi içerisinde yer alıyor.

“Bana göre, 10-15 yıl sonra, en iyi 20 dijital para biriminden birkaçının durumu; bugünkü Amazon, Apple, Tesla, Netflix, Google ve Facebook gibi büyük şirketlerin tablolarına benzeyecek.”

Diğer dijital para birimi ile ilgili gelişmeler

Bu arada, bazı geliştiriciler Bitcoin Cash adıyla önerilen yükseltmeyi ilerletecek olursa, Bitcoin'in olası bölünmesi Ağustos 2017 başlarında gerçekleştirilebilir. Temmuz ayı sonlarındaki piyasa işlemlerine dayanan Bitcoin fiyatı yaklaşık 2.800 dolar seviyesinde ve muhtemelen 3.000 doları aşacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ