Metaverse alanı ilgi çekmeye devam ediyor.

Metaverse alanı ilgi çekmeye devam ediyor. Hatırlarsanız pandemi süreci başlayınca bütün toplantılar ve hatta dersler o güne kadar çok da ismini duymadığımız zoom programı üzerinden yapılmaya başlanmıştı.

O güne kadar ismini çok duymadığımız ya da pek kullanmadığımız zoom uygulaması popüler olmuştu. Şimdi benzer bir süreç metaverse için yaşanıyor. Konu AK Parti’de de gündeme geldi.

AK Parti 17 Ocak’ta Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ömer İleri ile AK Parti Grup Başkanvekilleri Mahir Ünal ve Mustafa Elitaş’ın katılımıyla Metaverse’te bir toplantı yapmıştı.

Bu toplantının ardından şimdi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında ilk defa bir Merkez Yürütme Kurulu toplantısının Metaverse’te yapılması planlanıyor.

Türkiye’de bir siyasi partinin ilk Metaverse toplantısına Ömer İleri ve Mahir Ünal Ak Parti Genel Merkezi’ndeki odalarından, Elitaş ise TBMM’deki odasından katıldı.

Yapılan toplantıda kripto varlıklar ile NFT konularında fikir alışverişi yapıldığı ifade ediliyor. Parti kaynakları Metaverse’ün hem zaman hem de mekandan tasarruf sağladığına vurgu yaparak bu alana adapte olmanın gerekliliği üzerinde duruyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ