Bu yazımızda sizlere Akash Network (AKT) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve AKT Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Bu yazımızda sizlere Akash Network (AKT) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve AKT Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Akash Network (AKT) Nedir?

Akash Network, ilk merkezi olmayan açık kaynaklı bulut ağı olduğu için benzersiz ve türünün tek örneğidir. Bu ağ, sistemlerinin kapasitesine izin veren kişilerin yardımıyla çalışan merkezi olmayan bir bulut bilgi işlem alanıdır.

Ağın kurucuları Greg Osuri (CEO) ve Adam Bozanich (CTO), tıpkı tasarım ve vizyonları gibi Sanskritçe'de 'açık alan veya gökyüzü' anlamına geldiği için sisteme 'Akash' adını verdiler. Kolayca erişilebilir ve güvenli olduğu için Akash Network'ü diğerlerine tercih etmenin birçok avantajı vardır.

Akash Network'ün amacı nedir?

Akash ekibinin iddia ettiği gibi, piyasada var olanlardan ziyade tüketiciler için daha şeffaf olacak bir sisteme her zaman ihtiyaç duyulmuştur. Bu nedenle Akash, önceki tüm sorunları çözdüğü ve DeFi olarak yeni boyutlar başlattığı için öne çıkmıştır. İşte Akash Ağı hakkında bilmeniz gereken önemli şeylerden bazıları.

Eşler arası protokol, işi ve depolamayı sağlanan çeşitli düğümler arasında dağıtır.

Akash System, en son Merkezi Olmayan Bulut Standartlarını temel alır ve SDL ile istemci API standartlarını içerir.

Akash ağ tüketicilerinin çoğu blok zincirlere, SaaS şirketlerine ve makine öğrenimi şirketlerine aittir ve bu nedenle ağlar sistemin asla başarısız olmamasını sağlar.

Birlikte çalışabilir ağ, çoklu diller içeren ve kullanıcılarına egemenlik sağlayan bir proof of stake blok zinciri kanıtına sahiptir.

Veri merkezleri siparişler için teklif verir ve en düşük teklifler kiracı olarak tercih edilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ