Yazının yazıldığı sırada B,itcoin 43,500 doların biraz altında yer alıyor. Bitcoin ticareti ile kripto para birimi birkaç ay önce ATH seviyelerinden oldukça uzakta görünüyordu.

Yazının yazıldığı sırada B,itcoin  43,500 doların biraz altında yer alıyor. Bitcoin ticareti ile kripto para birimi birkaç ay önce ATH seviyelerinden oldukça uzakta görünüyordu. Öyle olsa bile, topluluktaki birçok kişi, kısa vadede kriptonun yükseliş referansları konusunda iyimser olmaya devam ediyor.

Bloomberg'in en son İstihbarat Raporu, “BTC’yi 100.000 dolara geri döndürebilecek performans paralellikleri görüyoruz.” Açıklamasını yapıyor ve ekliyor:

“Yaklaşık üç yılda değişenler, Bitcoin tarihinin çoğu için aynı şeyi sürdürmek için yeterli: yükselen fiyatlar. Açık söylemi ve serbest piyasa kapitalizmini memnuniyetle karşılayan çoğu ülkede talep ve benimseme artarken arz düşüyor.”

Boğa eğilimini ikiye katlamak

Arzın azalmasıyla birlikte talep ve benimseme de arttı. Bununla birlikte, bunun bilinen projeksiyonlar üzerinde ne etkisi var? Bu, Lark Davis'in en son videosunun can alıcı noktasıydı ve analist, bu tür projeksiyonların neden gerçekçi olmadığının nedenlerine dikkat çekiyor:

Bunu düşünün – Fidelity, Kuzey Amerika'daki en büyük Bitcoin madencilik şirketlerinden biri olan Marathon Digital Holdings'in %7,4'ünü satın aldı. Her iki kurum da başlangıcından bu yana büyük BTC savunucuları olmuştur. Analist, her iki firmanın da “BTC için yükseliş tezlerini ikiye katlamalarının kesinlikle harika” olduğunu iddia etti.

Umut verici bir not

SEC Başkanı Gary Gensler yakın zamanda BTC ETF'lerine karşı bir “açıklık” sergiledi ve “SEC'in yatırım fonları için katı kurallarına uyan ETF'ler, yatırımcılara gerekli korumaları sağlayabilir” dedi.

Yukarıdakilerin hepsinin Bitcoin için çok yükseliş etkileri var. Kripto para birimiyle ilişkili fiyat ve zincir üstü verilerin nasıl olabileceğinden bağımsız çıkarımlar bunlar. Dolayısıyla, BTC'nin sonunda 100 bin dolara tırmanacağına inanmak için iyi bir neden var. Bunu yaparken, piyasaların öngördüğü şeylere de bağlı kalacaktır.

Lark Davis, sonuç olarak aynı görüşü paylaştı,

"Geleceğine (BTC'nin 100 bin dolar olacağına) tamamen inancım var. Ancak soru ne zaman gerçekleşeceği şeklinde.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ