Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin olarak akıllı sözleşme sezonu, Dfinity'nin İnternet Bilgisayarı blok zincirinin (ICB) bir akıllı sözleşme yükseltmesine hazırlanıyor.

   Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin olarak akıllı sözleşme sezonu, Dfinity'nin İnternet Bilgisayarı blok zincirinin (ICB) bir akıllı sözleşme yükseltmesine hazırlanıyor. Platformun yerel Ağ Sinir Sistemi (NNS) bağlantısında %96,55 onay alan karar, ICP'nin Mayıs ayında ana kripto para birimi sıralamasına girmesinden bu yana 20.586. karar oldu.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Ethereum ve daha yakın zamanda Cardano'nun çığır açan başarılarının ardından Dfinity, "Zincir Anahtar  Şifrelemesi" olarak bilinen yükseltilmiş ana akım ağ bağlantısını Bitcoin blok zinciri ağına bağlamayı, böylece yerel ICB adreslerini BTC ağına bağlamayı ve mükemmel şekilde akıllı sözleşme uzantıları sağlamayı hedefliyor.

Dfinitiy'in patron  Dominic Williams şunları ekledi: "İnternet Bilgisayarı, Bitcoin gibi diğer blok zincirleri için işlemleri imzalamasına izin veren yeni "Zincir Anahtar Şifrelemesi" ile destekleniyor. İnfüzyonun olası sonucunu açıklarken Williams şunları ekledi: “İnternet Bilgisayarı akıllı sözleşmeleri Bitcoin likiditesine erişim kazanacak ve Bitcoin, güvensiz ve hantal güvenilir köprü hizmetlerine ihtiyaç duymadan güçlü yeni akıllı sözleşme işlevselliği kazanacak.”

Ethereum ve Cardano'da görüldüğü gibi, turing-complete entegrasyonunu benimsemek, ETH'yi dünyanın en yoğun  ağı ve kar amacı gütmeyen kuruluş haline getiren her iki ağda da çok çeşitli akıllı sözleşme yeniliklerinin ve Web 3.0 geliştirmesinin yolunu açtı. Bitcoin'i geleneksel spekülatif depolama, satın alma ve ticaretin ötesinde yeni ve yenilikçi kullanım durumlarına maruz bırakmak istiyor.

Son gelişmelerle birlikte, kullanıcılar, Bitcoin'de elde edilebileceklerin yirmide biri olan İnternet Bilgisayarının hızlı işlem işleme süresinden yararlanmaya çalışacaklar.

 ICP'nin Diğer Faydaları Şunlardır:

Milisaniyeleri takip eden nispeten daha hızlı işlem hızı ve sahipleri tarafından sınırsız olarak tanımlanan daha yüksek ölçeklenebilirlik potansiyelidir.

NNS kod adlı merkezi olmayan yönetişim sistemi, karar vermeyi demokratik ve doğrudan son kullanıcı etkileşimi haline getirir.

Güvenlik ihlali, merkezi bağımsızlık ve sansür saldırısı riskini azaltan, coğrafi olarak dağılmış çok sayıda bağımsız düğüm koruyucusundan oluşan bir sistem.

Gözlerini trilyon dolarlık BTC piyasasına dikmiş olan Dfinity, daha fazla akıllı sözleşmeler ve blok zinciri yükseltmeleri geliştirmek istiyor ve Polychain sermayesi ve seri milyarder yatırımcı Andreessen Horowitz'in büyük desteğiyle bir Geliştirici Ekosistemi başlattı.

ICP şu anda kripto lider panosunda 20. sırada yer alıyor ve şu anda 2 haftanın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 50$'dan %5.37 artışla 49.98$'dan işlem görüyor. Şu anda yaklaşık 8 milyar dolarlık toplam piyasa değerine sahip.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ