Cardano (ADA), geçen hafta yüzde 20'den fazla artışla en çok kazananlar arasında yer alıyor.

Cardano (ADA), geçen hafta yüzde 20'den fazla artışla en çok kazananlar arasında yer alıyor.
Protokolün büyümesi, akıllı sözleşmeler ve diğer yeni tanıtılan teknolojilere duyulan ilgiden güç alıyor.

Dijital para birimi ekosistemi bugün etkileyici bir fiyat gençleşmesi görüyor ve bir Proof-of-Stake (PoS) protokolü olan Cardano (ADA), yüksek uçanlar arasında yer alıyor. İlk 10 dijital para biriminden biri olan ADA, verilerimize göre son 24 saatte yüzde 2,99 artışla 0,3229 dolardan işlem görüyor.

Paylaşılan zincir içi verilere göre Cardano, yıl içindeki yükseliş ivmesini önemli ölçüde ikiye katlayarak, takip eden 7 günlük dönemde bir mil patladı.

Resim Kaynağı: CoinMarketCap

Bu zaman dilimi içinde kripto para yüzde 20,55 artarak 11,15 milyar dolarlık piyasa değerini korudu. Cardano'nun bu dönemdeki büyümesi, son 24 saatte yüzde 19,5 artan işlem hacminde görüldüğü gibi, güçlü satın alma faaliyetleriyle destekleniyor.

Cardano, diğer tüm blockchain protokolleri ve kripto para birimleri gibi, daha geniş kripto kışının sert sancılarından kurtuluyor. Celsius Network ve daha yeni FTX Derivatives Exchange dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere sektörün en büyük şirketlerinden bazılarının patlamasını gören kripto ekosistemindeki belirsizlik, ADA'nın fiyatına bir takoz koydu.

Cardano, CoinMarketCap'in verilerine göre yüzde 1390,83'lük nispeten adil bir yatırım getirisi elde etmesine rağmen, Tüm Zamanların En Yüksek (ATH) fiyatı olan 3,10 Dolar'dan yüzde 89,57'ye kadar düştü. Cardano'daki mevcut canlanma, tümü ekosistemindeki kilit paydaşlar tarafından detaylandırılan sağlam teknoloji yığınının ve geliştirmelerinin bir işlevidir.

Cardano Fiyat Sürücüleri: Akıllı Sözleşme, Mithril ve Daha Fazlası

Protokoldeki geliştirme güncellemelerini takip eden topluluk üyeleri için mevcut fiyat artışları sürpriz olmayacak. Cardano protokolünün bu yıl başlatmak istediği önemli bir teknoloji güncellemesi, yeni nesil akıllı sözleşmelerin tanıtılması ve yaygınlaştırılmasıdır.

Bu yeni akıllı sözleşmelerin güçlü işlevselliği ile Cardano protokolü, Web3'te henüz görülmemiş yüksek düzeyde işlevsel DApp'leri tanıtmak için benzersiz bir konuma yerleştirilecektir. Bu amaca yönelik ileriye dönük bir adım olarak, eopsin/Python'da yazılan ilk Cardano Smart sözleşmesi, ImperatorLang'dan gelen bir güncellemeye göre derlendi ve preprod test ağında konuşlandırıldı.

Ek olarak, Cardano düğümlerinin güvenli bir şekilde önyüklenmesi için hafif, hızlı ve verimli bir çözüme güç sağlamaya yardımcı olacak Mithril adlı bir teknoloji yığını da tanıtıldı. InputOutput HK'ye (IOHK) göre Mithril teknoloji yığını, Cardano düğümleri için senkronizasyon süresinin hızlı izlenmesine yardımcı olacak.

Bu yeni yükseltmeler, IOHK'nın yeni stabilcoinler USDA ve DJED'i getirme ve bu yıl Cardano'nun üzerine katman-2 protokolleri getirme konusundaki mevcut planına katkıda bulunacak. Cardano'nun hedefi, diğer PoS alternatiflerine kıyasla üstün bir blockchain protokolü olarak duruşunu sürdürmesine yardımcı olacak bir hareket olan verimliliktir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ