Bu yazımızda sizlere Akropolis (AKRO) Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Akropolis (AKRO) Nedir? İşte Ayrıntılarıyla AKRO Coin

Bu yazımızda sizlere Akropolis (AKRO) Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Akropolis (AKRO) Nedir?

Akropolis, kullanıcıların ödünç alması, ödünç vermesi ve yatırım yapması için Merkezi Olmayan Finans (DeFi) ürünleri oluşturmak için çerçeve ve araçlar sağlamayı amaçlayan bir Ethereum projesidir.

Geliştiriciler, karmaşık uygulamaları ve protokolleri oluşturmak ve yönetmek için bir Solidity çerçevesi olan AkropolisOS aracılığıyla DeFi ürünleri oluşturabilirler.

AKRO, Akropolis'in yerel yönetim tokenı olup platform yönetişiminde oy kullanmak ve Akropolis'e dayalı ürünlerden gelir temettüleri toplamak için kullanılır. Gelecekte AKRO, AkroChain'in Temsilci Kanıtı konsensüs mekanizmasına katılmak için de kullanılacaktır.

Yazım itibariyle Akropolis üzerine inşa edilmiş iki ürün var:

Sparta: Likidite sağlayıcılarının başkalarının ödünç alması için varlıklar sağlayarak faiz elde edebilecekleri bir borç verme protokolü. Sparta'daki borçluların, değeri teminatlandırılan varlıkların değerinin %200'üne kadar olan varlıkları ödünç almalarına izin verilir.

Delphi: Kullanıcıların tasarruflardan getiri elde etmelerine, entegre protokollerden ödül tokenları kazanmalarına ve değişken varlıklara yatırım yapmalarına (aktif bir yaklaşım veya pasif bir dolar maliyet ortalama stratejisi ile) izin veren bir verim çiftçiliği toplayıcısı.

Akropolis Nasıl Çalışır?

Akropolis, kullanıcılarına hem yeni DeFi protokolleri başlatma hem de yönetmelerine yardımcı olabilecek bir DeFi dapps paketi kullanarak kripto varlıklarını büyütme yeteneği vermeyi hedefliyor.

Bunun nedeni, AkropolisOS üzerinde oluşturulan her protokol veya dapp, üçüncü bir tarafa ihtiyaç duymadan çalışmak üzere tasarlanmış bir Özerk Finans Kuruluşu (AFO) olarak hareket etmesidir.

AFO'lar, dağıtılmış bir ağ üzerine inşa edilmiş üyelerin sahip olduğu finansal kuruluşlardır ve amaçları, hiyerarşik yönetim olmaksızın bir şirket gibi bir şeyi işletmektir.

AkropolisOS

AkropolisOS, geliştiricilerin platformunda merkezi olmayan uygulamalar (dapps) oluşturmalarına yardımcı olmak için Akropolis ekibi tarafından sağlanan bir yazılım geliştirme kitidir (SDK).

SDK, geliştiricilerin dapp'larını özelleştirmelerini sağlayan bir akıllı sözleşme modülleri paketiyle birlikte gelir. Ek olarak, AkropolisOS ayrıca çeşitli DeFi protokol entegrasyonlarını (Compound ve Maker gibi) yönetmek için araçlar ile birlikte gelir.

Sonuç olarak Akropolis, geliştiricilerin, kullanıcıların sahip olduğu ve işlettiği kripto para birimi tabanlı finansal hizmetler sağlayan merkezi olmayan uygulamaları (dapps) başlatmalarına olanak tanıyan bir yazılımdır.

Bu şekilde Akropolis, hepsi akropolisOS adı verilen ortak bir çerçeve içinde çalışan birçok merkezi olmayan finans (DeFi) aracı için bir platform görevi görmeyi amaçlamaktadır. Çerçeve tarafından etkinleştirilen dapp'lerin örnekleri, tasarruf, borç verme ve yatırım hizmetleri için protokolleri içerir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ