Bu yazımızda sizlere Alchemix Coin (ALCX) Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylelikle ALCX coin hakkında net bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Alchemix Coin (ALCX) Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla ALCX Token

Bu yazımızda sizlere Alchemix Coin (ALCX) Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylelikle ALCX coin hakkında net bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Alchemix Coin (ALCX) Nedir?

Alchemix, bir mevduatın gelecekteki getirisini temsil eden sentetik tokenlerin oluşturulmasına olanak tanıyan bir DeFi protokolüdür. Platform, zaman içinde kendini geri ödeyen esnek anlık krediler sağlar. Pozisyonunuzu güçlendirdiğiniz için tasfiye edilme riskini ortadan kaldırır.

ALCX, projenin yerel yardımcı programı ve yönetişim tokeni olup mevcut kullanım durumları şunları içerir:

Likidite madenciliği: Kullanıcılar, likidite ödülleri ve işlem ücretlerinden pay kazanmak için Alchemix'teki stake havuzlarına likidite katkısında bulunabilirler.

Sentetik token basımı: Kullanıcılar Alchemix'te 1:1 sentetik token basmak için teminat olarak varlıkları (yani ETH) yatırabilir (yani alETH).

Yönetişim: ALCX token sahipleri zincir içi yönetişim aracılığıyla oylamaya katılabilir.

Proje, birlikte çalışan aşağıdaki ana bileşenlerden oluşmaktadır:

Yaratıcılar: Kasalar, getiri avansları oluşturmak için merkez görevi görür ve MakerDAO ve AAVE gibi borç verme platformlarıyla birçok benzerliği paylaşır.

Kullanıcılar, gelecekteki getirilerini tokenize eden ilgili sentetik tokenleri (kredileri) basmak için teminat yatırır.

Kullanıcının teminatı tarafından kazanılan getiri, kredilerini otomatik olarak geri ödeyecektir.

Staking Havuzları: Staking havuzları Alchemix ekosistemindeki tokenler için likidite çiftleri sağlar ve karşılığında kullanıcıları likiditeye katkıda bulundukları için ödüllendirir.

Transmuter: Transmuter, kullanıcıların sentetik varlıklarını stake etmelerine ve bunların zaman içinde temel varlıklarına dönüştürülmesine olanak tanır.

Alchemix DAO: Alchemix bir DAO tarafından yönetilecektir. DAO, Alchemix ekosisteminin ve Ethereum topluluğunun büyümesine yardımcı olacak projelere fon sağlamaya odaklanacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ