Blockchain projeleri için bir araç ve altyapı hizmetleri geliştiricisi olan Alchemy, yeni bir A Serisi finansman turunda 15 milyon dolar fon topladı.

Alchemy Küresel Genişlemeyi Sağlamak Amacıyla 15 Milyon Dolar Fon Topladı

Alchemy'nin yeni fonu, Stanford Üniversitesi, Google başkanı John Hennessy, Yahoo kurucusu Jerry Yang ve Charles Schwab’ın da dahil olduğu kayda değer bir yatırımcı listesinden geliyor. Basın bültenine göre, LinkedIn kurucusu Reid Hoffman ile Thomson Reuters’ın eski CEO'su Tom Clocer da katkıda bulundu. Fon turu kripto endüstrisi yatırım şirketi Pantera Capital tarafından yönetildi.

Fonları Ne Yapacak?

2017 yılında kurulan San Francisco merkezli firma, yeni fonları uluslararası alanda genişleme çabalarına destek sağlamak için kullanmayı planlıyor. Alchemy'nin uzmanlığı, özel araç setleri ve hizmetler sunarak, Bitcoin, Ethereum ve diğerleri gibi blockchain protokollerinde geliştirme kolaylığı sağlamak şeklinde.

Alchemy'nin şu anda çalıştığı şirketler ve projeler arasında web tarayıcısı Opera, Augur, 0x, Binance Wallet ve Ethereum uygulaması CryptoKitties yer alıyor.

Alchemy kurucu ortakları Joseph Lau ve Nikil Viswanathan, daha önce 2015 yılında, özellikle de üniversite öğrencilerinin birbirleriyle görüşme planları yapmasını sağlayan Down to Lunch sosyal uygulamasını oluşturmuşlardı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ