Ortaklığın bir parçası olarak Algorand, FIFA'ya bir blockchain cüzdan çözümü sunacak.

ALGO, Algorand

Ortaklığın bir parçası olarak Algorand, FIFA'ya bir blockchain cüzdan çözümü sunacak. FIFA, Algorand'a medya gösterimi ve reklam sağlarken, ikincisi FIFA'nın dijital varlık stratejisini oluşturmasına yardımcı olacak.

Merkezi olmayan blok zinciri ağı Algorand, son zamanlarda büyük bir zafer elde etti! 2 Mayıs Pazartesi günü, dünyanın futbol yönetim organı FIFA, Algorand ile teknik bir ortaklık ve sponsorluk anlaşması imzaladı.

Böylece anlaşma, Algorand'ı FIFA'nın resmi blockchain ortağı yapıyor. Ayrıca Algorand, FIFA'ya resmi blockchain destekli cüzdan çözümünü sağlamaktan da sorumlu olacak. Anlaşmanın şartları, Algorand'ı Avrupa ve Kuzey Amerika'da FIFA Dünya Kupası Katar 2022™ Bölgesel Destekçisi yapıyor. Algorand ayrıca FIFA Kadınlar Dünya Kupası Avustralya ve Yeni Zelanda 2023™ Resmi Sponsoru oldu.

Haberin patlak vermesiyle birlikte, Algorand'ın yerel kripto parası ALGO, fiyatta büyük bir artışa tanık oldu. ALGO fiyatı bugün erken saatlerde yüzde 25'ten fazla arttı. Basın zamanı itibariyle, ALGO yüzde 21 artışla 0.71 $ fiyat ve 4.8 milyar $ piyasa değeri ile işlem görüyor.

FIFA'nın blok zinciri teknolojisine olan güveni, verileri kurcalamaya karşı korumalı bir şekilde kaydetmeyi sağladığı için gelişir. Ayrıca, dijital ağlar arasında güvenli bir değer ve varlık alışverişi sağlar. Gelişme hakkında konuşan FIFA Başkanı Gianni Infantino şunları söyledi:

Algorand ile bu ortaklığı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. İşbirliği, FIFA'nın, paydaşlarımıza ve dünya çapındaki futbol taraftarlarına şeffaflık sağlayarak futbola daha fazla yeniden yatırım yapmak için sürdürülebilir gelir artışı için sürekli olarak yenilikçi kanallar aramaya olan bağlılığının açık bir göstergesi  ,futbolu gerçekten küresel hale getirme Vizyonumuzun önemli bir unsurudur. Algorand ile uzun ve verimli bir ortaklığı dört gözle bekliyorum.

Algorand ve FIFA Birbirlerinin Yardımına Koşuyor

FIFA, dünyanın en büyük spor organizasyonlarından biridir. Algorand ile olan bu ortaklıkta FIFA, medyaya teşhir, reklam ve promosyon fırsatları gibi blok zincirine sponsorluk varlıkları sunacak. Aynı zamanda Algorand, FIFA'nın dijital varlık stratejisini geliştirmesine yardımcı olacak.

Algorand blok zinciri, hem küresel kuruluşlar hem de hükümetler için tercih edilen teknoloji olmuştur. Ayrıca, birkaç merkezi olmayan finans DeFi  uygulamasına da ev sahipliği yapıyor. Algorand blok zinciri, müzik, oyun, finans vb. dahil olmak üzere sektörlerdeki kuruluşlara yardımcı olur. Ayrıca, büyümeyi, kapsayıcılığı, şeffaflığı ve yeniliği hızlandırmak için Web 3 dijital yeteneklerini geliştirmeyi amaçlayan spor endüstrisi ile birlikte çalışır. Bu gelişmeden bahseden Algorand'ın kurucusu Silvio Micali şunları söyledi: Algorand, başından beri herkes için kapsayıcılığı, fırsatı ve şeffaflığı teşvik eden bina teknolojisine odaklandı. Sporda dünya çapında en çok tanınan ve seçkin organizasyon olan FIFA ile olan bu ortaklık, Algorand blok zincirinin hepimizin dünya oyununu deneyimleme biçimimizi dönüştürme potansiyelini sergileyecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ