Algorand Vakfı, yıllık 2.5 milyon dolarlık bir taahhütle Climate Ride'a yapılan bağışları eşleştirecek.

Algorand Vakfı, yıllık 2.5 milyon dolarlık bir taahhütle Climate Ride'a yapılan bağışları eşleştirecek. Algorand blok zinciri, PoS protokolünü benimsediği ve böylece kendisinin karbon negatif olduğunu iddia ettiği için iklim değişikliğine kendini adamıştır.

Algorand blok zincirini yöneten kar amacı gütmeyen kuruluş olan Algorand Vakfı, önümüzdeki beş yıl içinde çevresel nedene 15 milyon dolar taahhüt etmeye karar verdi. Algorand Vakfı, geçen hafta Climate Ride ile ortaklaşa bu girişimi duyurdu.

Algorand Vakfı, Climate Ride katılımcıları tarafından yıllık olarak toplanan 2,5 milyon dolarlık fonu karşılamayı hedefliyor. Ayrıca, programın genişletilmesine yıllık 500.000 $ katkıda bulunacaktır. Algorand Vakfı, maçın hemen başlaması için uygun bağışlara katkıda bulunacağını söyledi.

Climate Ride, etkinlik tekliflerini genişletmek için bu fonları kullanacağını söyledi. Buna Green Fondo serisi de dahildir. Algorand'ın bağış eşleştirmesi ile Climate Ride, Climate Ride'ın bisiklet, koşu ve yürüyüş etkinliklerine katılan her bağışçının yaptığı katkıyı ikiye katlayabilecek.

Climate Ride şimdiye kadar iklim koruma, sürdürülebilirlik, çevresel adalet ve aktif ulaşım çabalarını desteklemek için milyonlar bağışladı. Algorand Vakfı CEO'su ve üç kez Climate Rider Staci Warden şunları söyledi:

2017'de, Afrika'da vahşi yaşamın korunmasını desteklemek için ailemden ve arkadaşlarımdan para toplayarak Ölüm Vadisi boyunca dört gün ve 250 mil boyunca ilk İklim Gezimi yaptım.

Son 12 yılda, benim gibi binlerce insan, Climate Ride'ın muhteşem çalışmasıyla iklimle ilgili amaçları desteklemek için her yıl milyonlarca dolar topladı ve biz Algorand olarak, onun inanılmaz çabalarını artırmaya yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz  ve şiddetli! Dünya'nın çevresini korumaya yardımcı olmak için verdikleri mücadeleye katılanlardan oluşan topluluk.

Algorand'ın İklim Değişikliğine Bağlılığı

Algorand, Proof-of-Stake PoS protokolünü benimsediği için kendisinin karbon negatif bir blok zinciri olduğunu iddia ediyor. Bitcoin ve Ethereum gibi İş Kanıtı (PoW) blok zincirlerine kıyasla, PoS blok zinciri çok daha az enerji tüketimine sahiptir.

Bu nedenle, Algorand en başından beri iklim değişikliğine ve çevresel iyileştirmeye bağlı kalmaktadır. Algorand, PoS protokolünü kullanarak çalıştığı için kendine has bir yönetişim yapısına da sahiptir. Kullanıcılar, protokolde yapılan değişikliklere oy verebilmeleri için ALGO kripto varlıklarını stake edebilirler. Bu yeni gelişme hakkında konuşan Climate Ride'ın kurucusu ve Genel Müdürü Caeli Quinn şunları söyledi:

Bugün, çevresel nedenlere yapılan bağışlar ABD'deki tüm hayırseverliğin yalnızca %3'ünü temsil ediyor. Aynı zamanda, Algorand Vakfı'nın sağladığı gibi eşleşen hibelerin Climate Ride'a yapılan bağışlarda %80'lik bir artışa yol açtığını gördük.

Algorand ile birlikte oluşturduğumuz gibi girişimlerin, Climate Ride'ın çevresel hayırseverlik bilincini genişletmesine ve daha fazla insanı fiziksel olarak aktif olmaya teşvik etmesine ve gezegenimizi iyileştirmek ve korumak için kendi topluluklarının dahil olmasına yardımcı olacağı konusunda iyimseriz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ