Algorand Vakfı, Applied Blockchain'e Algorand ile Ethereum'u bağlayacak güvenilir bir köprü olan London Bridge'i geliştirmek için bir hibe verdi.

Algorand Vakfı, Applied Blockchain'e Algorand ile Ethereum'u bağlayacak güvenilir bir köprü olan London Bridge'i geliştirmek için bir hibe verdi.

Vakıf, CryptoSlate ile paylaşılan bir basın açıklamasında, köprünün Algorand'ın diğer blok zinciri ağlarıyla entegrasyonunu da sağlayacağını ve büyüyen ağa önemli bir likidite akışı sağlayacağını söyledi.

Algorand'ın Likidite Sorunları Çözülmek Üzere

Düşük gecikme süresi, yüksek ölçeklenebilirlik ve düşük işlem maliyetine rağmen Algorand, likidite çekmekte zorlanıyor. DeFi ve NFT projelerinin çoğu artık Ethereum ekosisteminde olduğundan, kullanıcıları ağ etkisi eksikliği ile mücadele ediyor.

Bunu ele almak için, ağın gelişimini desteklemekle görevli kar amacı gütmeyen Algorand Vakfı, blok zincirini Ethereum'a bağlayacak bir köprüleme çözümü geliştirmek için bir hibe verdi.

Londra merkezli bir yazılım geliştirme şirketi olan Applied Blockchain, hibeyi aldı ve finansmanı London Bridge adı verilen ölçeklendirme çözümünü piyasaya sürmek için kullanacak. Şirket ayrıca Algorand'a dayalı çeşitli uygulamalar üzerinde çalışıyor ve bu da onu London Bridge'i daha da geliştirmek için doğal bir seçim haline getiriyor.

Şirket, London Bridge'i güvenli, düşük maliyetli ve kullanımı kolay bir birlikte çalışabilirlik çözümü yapmak için Algorand Inc. ile el ele çalışacak.

Vakıf, CryptoSlate'e verdiği demeçte, uzun vadede stratejinin Algorand'ın akıllı sözleşmeleri dahilinde gerçekleştirilecek diğer zincirlerin tüm doğrulamalarına sahip olmak olduğunu söyledi. Bunu başarmak için Algorand Inc., Kompakt Sertifikalar biçimindeki devlet kanıtlarını Algoran Konsensüsüne dahil edecektir. Applied Blockchain ve Algorand Inc. birlikte çalışarak London Bridge'in kendi akıllı sözleşme ortamlarında hem blok başlıklarını hem de diğer blok zincirlerinin durumunu güvenilir bir şekilde doğrulamasını sağlayacak.

Algorand Vakfı'ndan Daniel Yang, CryptoSlate'e Applied Blockchain ile ortaklığın Algorand'da bir DeFi altyapısını sağlamlaştırmalarına izin vereceğini ve bunun da onu kademeli olarak merkezi olmayan finansın gelişebileceği bir ekosisteme dönüştüreceğini söyledi. Ağa zincirler arası verimliliği tanıtmak, ona Ethereum'dan kalıcı bir TVL transferi sağlayacak ve düşük maliyetini ve işlem hızını diğer ağlara ekleyecektir.

Applied Blockchain'in kurucusu ve CEO'su Adi Ben-Ari, CryptoSlate'e şirketin en uygun köprüleme çözümünü geliştirmeyi dört gözle beklediğini söyledi.

“Müşterilerimiz için Algorand'da geliştirdiğimiz birçok uygulama aracılığıyla güvenli bir token köprüleme çözümü talebini gördük. Likidite ve birleştirilebilirlik, blok zincirin temel faydalarıdır ve güvenli ve kusursuz bir köprü, Algorand'daki tüm uygulamalar için bunları artıracaktır ”dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ