Singapur merkezli blockchain şirketi Algorand Foundation, yeni COVID-19 ile mücadeleye yardımcı olmak için IReport-Covid adlı bir uygulama başlattı.

Algorand, Koronavirüs İle Savaşmaya Yardımcı Olmak İçin Bir Blockchain Uygulaması Başlattı

Singapur merkezli blockchain şirketi Algorand Foundation, yeni COVID-19 ile mücadeleye yardımcı olmak için IReport-Covid adlı bir uygulama başlattı. Kullanıcılar, ücretsiz ve sürekli erişim sağlamak için yakında Algorand blok zincirinde kamuya açıklanacak bir anket gerçekleştirebilir.

Bu yazı yazılırken, teyit edilen koronavirüs vakalarının sayısı 600.000'i aşıyor. Ölüm sayısı 30.000'e yakın ve etkileri yavaşlamıyor. Bununla mücadele etmek için çok sayıda sağlık kuruluşu, işletme ve hatta bireyler farklı girişimler başlatmaktadır.

Blockchain şirketi - Algorand Foundation tarafından IReport-Covid uygulaması için durum böyle. Semptomatik ve semptomatik olmayan kullanıcıların, bir anket doldurarak virüs hakkında istedikleri bilgileri anonim olarak doğrudan bildirmelerine olanak tanır.

Web sitesine göre, bu bize “COVID-19'un insanları gerçek zamanlı olarak nasıl etkilediğini öğretecek, bu da halkı bilgilendirmeye ve şimdi ve gelecekte pandemi ile ilgili çalışmalara yardımcı olabilir.” Tüm yanıtlar değiştirilemez veya reddedilemez ve “herkese ücretsiz ve kalıcı erişimi garanti etmek” için Algorand blok zincirinde otomatik olarak herkese açık olarak yayınlanır.

Yeterli miktarda rapor olduğunda uygulama toplu istatistikler yayınlar ve “toplanan verileri kullanarak topluluğun uygulama geliştirmesine yönelik araçlar sunar”.

 Uygulamanın konuyla ilgili tıbbi tavsiye veya tedavi danışmanlığı sağlamadığını belirtmek gerekiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ