Algorand Vakfı, Hibe Programı aracılığıyla Monash Üniversitesi'ni blok zinciri uygulamalarının geliştirilmesinde desteklemeyi planlıyor.

Algorand Vakfı, Blok Zinciri Teknolojisini Keşfetmek ve Geliştirmek İçin Monash Üniversitesi İle Ortaklık Kuruyor

Algorand Vakfı, Hibe Programı aracılığıyla Monash Üniversitesi'ni blok zinciri uygulamalarının geliştirilmesinde desteklemeyi planlıyor. Biri kimlik bilgileri sistemine ve diğeri ilaç tedarik zincirine odaklanan kurumların projelerinden ikisi fon alacak.

Algorand Vakfı, blockchain eğitimini ve katılımını desteklemek için devam eden misyonunun bir parçası olarak Monash University Australia ile ortaklık kurdu. Vakıf, öğrenim kurumunda iki blok zinciri uygulamasını destekleyecektir. Akademik akreditasyon için bir hizmet olarak blok zinciri uygulaması ve bir farmasötik tedarik zinciri sağlayıcısı olarak blok zinciri için prototip geliştirme. Her iki proje de vakfın çok yıllı 250 milyon Algo token Hibe Programı tarafından desteklenecek.

Profesör ve Monash Blockchain Teknoloji Merkezi Direktörü Joseph Liu, iki uygulamayı daha ayrıntılı olarak açıkladı. İlk proje, üniversite kimlik bilgilerinin güvenilir bir şekilde verilmesi ve doğrulanması için blok zinciri ile çalışan bir sistemi keşfedecek ve geliştirecektir. Bu uygulamanın “eğitim sektörünü güvence altına almak için güçlü bir destek sağlayacağını” da ekliyor.

İkinci proje ise ilaç sektörüne değer katmayı hedefliyor. Liu, "sağlam, şeffaf ve hesap verebilir bir farmasötik tedarik zinciri sağlamak için" blok zincirinin kullanılma olasılığını araştıracağını söyledi. Böyle bir sistemin Liu'ya göre çeşitli avantajları olacaktır. Bunlar, maliyet etkinliğinin teşvik edilmesini, denetim sürecinin iyileştirilmesini ve farmasötik lojistiğinde toplum güveninin artırılmasını içerir.

Algorand Vakfı'nın Operasyon Direktörü (COO) Jason Lee'ye göre, ikisi Monash Üniversitesi geniş kapsamlı blockchain teknoloji kullanım durumları için ideal projeler sunduğundan beri birlikte çalışıyorlar.

Bu hibe ödülü, blok zinciri teknolojisinin değerini sergileyen iki benzersiz blok zinciri kullanım örneği, güvenilir kimlik belgesi verme ve doğrulama sistemi ve sağlam, şeffaf ve hesap verebilir bir farmasötik tedarik zinciri geliştirirken Monash Üniversitesi'ni desteklemeye yardımcı olur. Blockchain inovasyonunda olağanüstü rekorları göz önüne alındığında, Monash Üniversitesi ile ortaklıktan heyecan duyuyoruz.

Algorand Foundation, Blockchain Uygulamalarının Geliştirilmesine Yardımcı Olacak

Monash Blockchain Teknoloji Merkezi, 2019 yılında Bilgi Teknolojileri Fakültesi bünyesinde kurulmuştur. Blockchain teknolojisini keşfetmek ve geliştirmek için Üniversite genelindeki en iyi dünya uzmanlarından bilgi ve becerileri bir araya getiriyor. Merkez, endüstriyel ve toplumsal sektörlerde anlamlı etkiye sahip kullanım örnekleri oluşturmak için bu tür eylemlerin sonuçlarını kullanmayı umuyor.

Daha da fazlası, merkez blok zinciri sistemlerine uygulanabilir yeni teknolojiler geliştiriyor. Blok zinciri eğitimini teşvik etmek için merkez, farklı fakültelerin müfredatlarında ilgili blok zinciri konularını tanıttı. Son olarak, endüstriyel sektörlerde hedefe yönelik blockchain ile ilgili eğitim sağlar.

Algorand Vakfı, gerçek anlamda küresel bir blockchain ekosistemi geliştirme hedefine sadık kalmaya devam ediyor. Monash Üniversitesi ile yakın tarihli ortaklık dışında, vakfın Hibe ve Gelişim Ödülü, diğer akademik temelli eğitim ve araştırma projelerini finanse etti. Dikkate değer bir proje, Cape Town Üniversitesi'ndeki Algorand Fintech Yenilik Merkezidir.

Algorand, “yeni nesil” DeFi ve NFT projelerini desteklemek için Borderless Capital'den 500 milyon dolarlık fon sağladı.Blockchain projeleri için destek almakla ilgilenen kişi veya kuruluşların Algorand Vakfı web sitesi aracılığıyla başvurmaları teşvik edilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ