Çin'deki en büyük liman işletmecisi, e-ticaret devi Alibaba'yı blockchain'in liman endüstrisinde benimsemesini güçlendirmeye zorladı.

Alibaba, Blockchain Benimsenmesini Artırmak İçin Çin’in En Büyük Liman Operatörü İle İşbirliği Yapıyor

Çin'deki en büyük liman işletmecisi, e-ticaret devi Alibaba'yı blockchain'in liman endüstrisinde benimsemesini güçlendirmeye zorladı.

Çin’in en büyük liman işletmecisi olan China Merchants Port, e-ticaret devi Alibaba Group ve bağlı kuruluşu Ant Financial ile anlaşmaya vardı.

Bu anlaşma, birkaç farklı kullanım durumunu hedefleyecek bir blockchain tabanlı platformun geliştirilmesine izin verecek.

Yerel haberlere göre, platform alıcıların, satıcıların, lojistik şirketlerinin, bankaların, gümrüklerin ve vergi yetkililerinin temassız dijital ihracat ve ithalat işlemleri yapmalarına izin verecek.

E-ticaret devi Alibaba ve Çin Ticaret Limanı, liman endüstrisinde blockchain teknolojisinin derinlemesine entegrasyonunu teşvik edecek.

China Merchants Port, açık bir işbirliği ağına sahip dünyanın ilk blockchain tabanlı dijital limanı olmayı hedefliyor.

Rapor, limanın uluslararası ticari ticaret ve lojistik endüstrisi zincirini bağlayan çekirdek bir node olduğunu ve blockchain teknolojisini kullanarak hızlı bir veri paylaşım şemasının uygulanması gerektiğini vurguladı.

Ant Financial Group başkanı Jing Xiandong, işbirliğinin blockchain'in uluslararası ticaret ve lojistiği yeniden şekillendirmek için temel altyapı olacağını söyledi.

Çok partili yeniden yapılanma işbirliğinin motoru olan Ant Blockchain teknolojisinin en iyi çözüm olacağını da sözlerine ekledi.

Pandemi başladığından beri, dünyanın dört bir yanındaki düzenleyiciler, insanlarla insan teması gerektirmeyen işletmelerin çalışmasına izin vermek için daha güvenli yollar arıyorlar.

Çoğu kripto para birimini destekleyen blok zinciri teknolojisinin, evrak ihtiyacını ortadan kaldırması gibi durumlarda yararlı olduğu kanıtlanmıştır.

Bu ayın başlarında ABD Senatosu, kilitlenme sırasında blockchain oyu önerdi. Teklif edilen tasarı, tıbbi ekipmanların blockchain tabanlı bir dağıtımını aradı.

Yakın zamanda yapılan bir Senato oturumunda, hükümetin blockchain teknolojisine karşı tutumunu nasıl değiştirdiği açıklandı ve güvenlik ana faktörlerden biri oldu.

 Bununla birlikte, Senato, kriptografik kusurlardan ve yazılım hatalarından kaynaklanan güvenlik açıklarını içeren uzaktan blockchain oylamasına ilişkin güvenlik endişelerini dile getirdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ