Çinli e-ticaret devi Alibaba, Çin'de devam eden kripto baskılarına yanıt olarak kripto para birimiyle ilgili hizmetlerini sonlandıracağını duyurdu.

Çinli e-ticaret devi Alibaba, Çin'de devam eden kripto baskılarına yanıt olarak kripto para birimiyle ilgili hizmetlerini sonlandıracağını duyurdu. Alibaba Pazartesi günü resmi olarak, platformunun 8 Ekim'de web sitesinde kripto para madencilerinin satışını yasaklayacağını ve blok zinciri madencileri ve aksesuarları için kategorileri askıya alacağını duyurdu. Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Litecoin (LTC) gibi büyük kripto para birimlerinin yanı sıra Quark (QRK) gibi daha küçük paralar.

Alibaba'da Kripto Madencileri Listelemeye Devam Eden Tüm Satıcılar Ceza Alacak

Duyuru notlarında, yeni kısıtlamalar kripto madenciliği ile ilgili donanım ve yazılımların yanı sıra ilgili öğreticiler, kılavuzlar ve stratejileri içeriyor ancak bunlarla sınırlı değil. Firma, yeni kısıtlamaların ayrıntılı bir açıklamasında, 15 Ekim'den sonra Alibaba platformlarında kripto madencileri veya ilgili ürünleri listelemeye devam eden tüm satıcıların geçerli kurallar kapsamında cezalarla karşı karşıya kalacağı konusunda uyardı. Alibaba, listelenen cezalardan bazılarının mağazaların engellenmesini, dondurulmasını ve ilgili ürünleri kasıtlı olarak diğer kategorilere yerleştirmek gibi yeni kurallardan kötü niyetli olarak kaçan tüccar hesaplarını kapatmayı içerdiğini söyledi.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

En son politika değişiklikleri, ürünlerin listelenmesi ve işlemlerin yürütülmesindeki uyumluluk sorunlarına yanıt olarak gelir. Alibaba, en son politika değişikliklerinin, ürünlerin listelenmesi ve işlemlerin yürütülmesindeki uyumluluk sorunlarına yanıt olarak geldiğini kaydetti. “Üyeler, satış yapılan herhangi bir ülke için geçerli olan ilgili yasa ve yönetmeliklere uymaktan sorumludur. Her ülkedeki politika değişikliklerini takip edeceğiz ve kontrol politikalarımızı buna göre ayarlayacağız” dedi. Çin e-ticaret devinin hamlesi, Çin hükümetinin 24 Eylül'de ülkede kriptoyla ilgili tüm işlemleri yasa dışı ilan ederek kriptonun benimsenmesiyle mücadele için yeni önlemler açıklamasından kısa bir süre sonra geldi. Yenilenen kripto baskılarına yanıt olarak Binance gibi büyük kripto borsaları ve Huobi daha sonra Asya ülkesindeki bazı hizmetleri durdurdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ