Merkezi olmayan finans ekosistemi sağlayıcısı AllianceBlock, Artbanx ile yaptığı yeni ortaklık aracılığıyla geleneksel finans ve DeFi arasındaki çizgileri bulanıklaştırıyor.

AllianceBlock ve Artbanx, Sanat Koleksiyonerleri İçin Merkezi Olmayan Ödünç Verme Platformu Yaratacak

Merkezi olmayan finans ekosistemi sağlayıcısı AllianceBlock, Artbanx ile yaptığı yeni ortaklık aracılığıyla geleneksel finans ve DeFi arasındaki çizgileri bulanıklaştırıyor. İki şirket, insanların AllianceBlock'un DeFi altyapısından yararlanan varlığa dayalı krediler almak için gerçek dünya sanatını teminat olarak kullanabilecekleri yeni bir hizmet oluşturmayı planlıyor.

AllianceBlock, ortaklığın TradFi ve DeFi arasındaki boşluğu gerçekten kapatan ilk ortaklıklardan biri olduğunu ve fiziksel sanat eseri sahiplerinin bu varlıkları bir kredi almak için teminat olarak kullanmasına izin verirken tam mülkiyeti elinde tuttuğunu söyledi. Şu anda kimsenin sunamayacağı tamamen benzersiz bir hizmet.

Teklif, sanatın satın alınması, satılması ve yönetilmesi için sektörün önde gelen platformlarından biri olan Artbanx'in yeteneklerinin doğal bir uzantısıdır. Platformu aracılığıyla, fiziksel sanat eseri sahipleri, bu varlıklara karşı merkezi olmayan bir şekilde kredi alabilecek ve likidite sağlayıcıları, kendilerine sermaye sağlama karşılığında istikrarlı getiri elde edebilecek.

Artbanx, bu benzersiz teklif aracılığıyla Web3'ün olanaklarını ilk kez keşfeden geleneksel bir Web2 şirketidir. AllianceBlock'un hazır DeFi altyapısı, Nexera ID ve MetaNFT standardından yararlanıyor ve bunu yaparak pazara sunma süresini sekiz aya kadar kısaltırken, böyle bir platform geliştirme maliyetlerinde %70 tasarruf sağlayabildiğini söylüyor. .

Teklif, fiziksel sanat eseri sahiplerinin daha önce yalnızca bankalar ve sanat eseri ödünç veren uzmanlaşmış firmalar tarafından sunulan bir finansman seçeneğinden yararlanabileceği anlamına geliyor. Geleneksel olarak, sanat eseri sahibi, aldıkları herhangi bir kredi için teminat olarak parçanın mülkiyetini teslim etmek zorunda kalacaktı. Artbanx ile fiziksel sanatı elinde tutarken teminat olarak kullanmak mümkün hale geliyor. Dahası, Artbanx, ödünç alanların sanat eserlerinin mülkiyetini koruyabilecekleri ve finansman sağladıktan sonra bile onları kullanmaya devam edebilecekleri için teklifinin üstün olduğunu söylüyor. Ayrıca, borçlulara daha iyi faiz oranları ve şartlar sunduğunu iddia ediyor.

AllianceBlock kurucusu ve Baş Teknoloji Sorumlusu Matthijs de Vries, sanat piyasasının hem kazançlı hem de bozulmaya hazır olduğuna inandığını söyledi. "Sanat koleksiyoncularının varlıklarının mülkiyetini korurken likiditeye erişmeleri için yeni bir yol sunabildiğimiz için çok heyecanlıyız" diye ısrar etti.

Likidite sağlayıcılarının avantajı, geleneksel kripto piyasalarından önemli ölçüde daha istikrarlı bir piyasadan pozitif getiri elde edebilmeleridir. Artbanx, teklifi olgunlaştıkça, daha düşük riskle daha istikrarlı getiri sağlayan seçenekler sunabileceğine inandığını söylüyor. Artbanx, platformuna likidite eklemek isteyen herkese açık bir fırsat olduğunu ekledi.

Artbanx'in CEO'su Mads Boie Thomsen, ortaklığın topluluğunun sanatının mülkiyetinden ödün vermeden likiditeye erişmesi için yeni bir yol sağlayacağını söyledi. "Bu ortaklık, DeFi'nin geleneksel finans ile dijital dünya arasındaki uçurumu kapatmak için nasıl kullanılabileceğinin en iyi örneğidir" dedi.

Artbanx, likidite sağlayıcılarına diğer DeFi protokollerinden daha istikrarlı getirilere erişim sağlayacak kapsamlı bir borç verme platformu geliştirmek için AllianceBlock ile birlikte çalıştığını söyledi. Sanat sahiplerinin ihtiyaçlarına uygun esnek kredi koşulları ve şeffaf faiz oranları arasından seçim yapabilecekleri de sözlerine eklendi. Platformla ilgili daha fazla ayrıntı önümüzdeki aylarda sunulacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ