Avrupa'nın en eski bankalarından biri, tokenize menkul kıymetlerde özel lansmanları kolaylaştırabilecek özel amaçlı bir euro stablecoin geliştiriyor.

Alman Bankası Stellar’a Dayalı Tokenize Menkul Kıymetler Sunuyor

Avrupa'nın en eski bankalarından biri, tokenize menkul kıymetlerde özel lansmanları kolaylaştırabilecek özel amaçlı bir euro stablecoin geliştiriyor.

1754 yılında kurulan Münih merkezli Bank von der Heydt Pazartesi günü, tokenizasyonu yerleşik menkul kıymetleştirme platformuna entegre etmeye yardımcı olmak için blockchain finansal hizmetler sağlayıcısı Bitbond ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Ortaklık, bankanın dijital menkul kıymetleri, kurumsal müşterilere özel ödemeler aracılığıyla sunabileceği Stellar blok zincirine tokenleştirmesine izin verecek.

Bankaya göre, tokenizasyon hisse satışlarını basitleştirebilir ve ilgili aracı maliyetlerinin çoğunu ortadan kaldırabilir. Bir banka temsilcisi Pazartesi günü, "[S] menkul kıymetler aracı olmadan doğrudan işlem görerek finansmanı daha ucuz ve daha az karmaşık hale getirebilir." Açıklamasını yapıyor.

Von der Heydt için platforma daha geniş bir erişim imkânı bulunuyor

Müşteriler, 2019 yılında Bitbond ve von der Heydt tarafından geliştirilen bir saklama çözümünde tokenize edilmiş özkaynakları güvenli bir şekilde saklayabilecekler. Çözüm, yasadaki değişikliklerin sağlayıcıların kripto para birimi saklama hizmeti sunmaya devam etmek için bir lisansa ihtiyacı olduğu anlamına geldikten sonra Alman mali düzenleyici BaFin'den onay aldı.

Yatırımcılar, von der Heydt tarafından da verilecek olan bir euro stablecoin kullanarak tokenize hisse senedi satın alabilecekler. Müşteriler, avroyu bankanın saklama çözümünde de saklanabilecek olan stablecoine dönüştürebilecekler.

Bitbond kurucusu ve CEO'su Radoslav Albrecht, "dijital euro ödemelerinin çok daha hızlı gerçekleşeceğini, gerçek zamanlı, zincirleme bir DvP (menkul kıymet ödemesine karşı teslimat) olacağını ve bankanın üçüncü bir ödeme yapmasına gerek olmadığını “söyledi.

Albrecht'e göre, bir üretim versiyonu nisan başında uygulanacak.

 Bitbond, Ocak 2019'da tokenize tahvili için BaFin onayını aldı ve o yılın ilerleyen saatlerinde Almanya'nın ilk düzenlenmiş menkul kıymet token teklifini (STO) başlattı. 2013 yılında kurulan firma, başlangıçta küçük işletmeler için blockchain tabanlı bir kredi platformu olarak faaliyet göstererek, 2017 yılında yeni kredileri finanse etmek zere 5 milyon € 'dan (5,4 milyon ABD Doları) fazla yatırım yaptı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ