Alman Piyasa Düzenleyicileri ICO

ICO'lar hakkında uyarıda bulunmayan ülkeler listesi her hafta azalıyor. Almanya, tam olarak bunu yapmak için en son bölgelerden biri. Bu bölgedeki menkul kıymet düzenleyicisinin ilk coin teklifleri konusunda çok endişeli olduğu açıktır. Henüz konuşmak için resmi bir yasak yok, ancak bu durum zamanla değişebilir. Bütün bunlar, ICO'ların ilerlemesi için, çok zorlu bir süreçten geçeceğini gösteriyor. Daha fazla inceleme, hat boyunca sert düzenlemeler olacağı anlamına gelir.

Bu noktaya kadar Almanya şifreleme konusunda oldukça sessiz kaldı. Her ne kadar LocalBitcoins artık ülkede faal olmasa da, bu tarihi boyunca kayda değer bir gelişme olarak yerini almaktadır. Bu durum, finansal düzenleyici tarafından yayınlanan son uyarı ile değişmeye başlamıştır. Bu son derece spekülatif yatırımlar, en azından doğruyu söylemek gerekirse büyük bir sorundur. Bu durumu çözmek şu an kolay olmayacak.

ICO'lar Almanya'da Ateş Altındalar

Bu, Almanya'da ICO'ların yasaklanması anlamına gelmez . Şimdilik, bu sadece yatırımcıları güvende tutmak için tasarlanmış bir uyarıdır. Şimdiye kadar beklentilerin üzerinde çok az ICO gerçekleştirdik. Verilen simgelerin çoğu oldukça hızlı bir şekilde çok fazla değer kaybediyor. Bu, başta herhangi bir çalışma teknolojisine sahip çok az proje olmasından kaynaklanmaktadır. Anlaşılabilir uygun projeler oluşturmak zaman alır. Aynı zamanda bu durum, sadece endişe edilecek daha fazla risk oluşturur.

"Yasal gerekliliklerin ve şeffaflık kurallarının eksikliği nedeniyle; tüketici, token sağlayıcılarının kimliğini, itibarlığını ve kredi durumunu doğrulamak ve teklif edilen yatırımın anlaşılması ve değerlendirilmesi konusunda kendi başlarına kalıyor" (BaFin'in yatırımcılara yayınladığı bildiriminden "dikkat edilmesi" konusundaki notu.) "Kişisel verilerin Alman standartlarına göre korunması da garanti edilemez."

Bu yeni para biçimi son zamanlarda çokça dikkat çekti. Düzinelerce yeni proje, her hafta bir ICO kullanmaktadır. Bu durumun gözetim altında olmadan devam edemeyeceği açıktır.Her şeyden önce, bugüne kadar olan en büyük kalabalık finansman endüstrilerinden biri haline geliyor. Bununla birlikte, ilk sözlerini yerine getirmeyen şirketler için herhangi bir etki yoktur. Yasal gerekliliklerin ve şeffaflığın eksikliği, bu endüstrinin felaket olacağı çok belirgin bir durumdur.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ