Almanlar bir ilke imza attı: Kripto Bank hayata geçiyor

Alman Blockchain tabanlı ödeme hizmeti sağlayıcısı Bitwala, Alman müşteriler için hesaplar, uluslararası banka hesap numaraları (IBAN), SWIFT kodları ve ilgili MasterCard bankamatik kartı olan Cointelegraph Deutsch ile birlikte yeni bir ilk kripto bankacılık hizmeti başlattığını açıkladı.

Projeyi onaylamak için Alman Federal Finansal Denetim Otoritesi (BaFin) ile halen başvuru süreci devam etmektedir. Ödeme hizmeti sağlayıcısı, Alman mevduat sigortasının 100.000 Euro'ya kadar olan miktarda müşteri fonunu koruyacağını vurguluyor.

Blok zincirin ilk bankası Almanlardan

"Blok zinciri bankacılığı" etiketli hizmet, Bitwalas'ın müşterilerine Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile işlem yapması ve ödemeye yönelik kapsamlı bir hizmet paketi sunacak. Banka hesaplarının entegrasyonu ile bu hizmet aynı zamanda normal banka transferlerini ve kredi kartlarının kullanımını da sağlayacaktır.

Bitwala'nın kripto para birimleri için bankamatik kartı sunma girişiminde bulunduğu ikinci girişimi. Visa, banka kartı sağlayıcısı Wavecrest ile operasyonlarını durdurduğunda önceki planlar da engellenmişti. Neredeyse tüm kripto kart sağlayıcıları büyük kredi kartı şirketleri tarafından kısıtlamalara maruz kalmıştı. İsviçre merkezli Volines, işbirliğini reddeden büyük kart üreticilerinin bir sonucu olarak işini tamamen kapatmak zorunda kaldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ