IOTA (MIOTA), Almanya Federal Hükümeti'nin Afrika ve Doğu Avrupa'da Akıllı Bakım Corona Yanıtı tasarlama konusundaki yenilikçi mücadelesinin finalistlerinden biri olarak seçildi.

Almanya, Afrika ve Doğu Avrupa

IOTA (MIOTA), Almanya Federal Hükümeti'nin Afrika ve Doğu Avrupa'da Akıllı Bakım Corona Yanıtı tasarlama konusundaki yenilikçi mücadelesinin finalistlerinden biri olarak seçildi.

IOTA Vakfı ve diğer 19 kuruluş, Almanya Federal Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanlığı tarafından küresel pandemi COVID-19 ile savaşmaya uygun bir lider olarak finalist seçildi. IOTA Vakfı, devam eden küresel salgınla mücadele etmek için olağanüstü projeler barındıran bir şemsiye gövdesidir. Smart Development Hack, yaygın COVID-19'a karşı hafifletebilecek en iyi dijital teknoloji projelerini seçmek üzere bakanlık tarafından düzenleniyor.

"Hackathon" a 150'den fazla firma ve ekip katıldı

Alman Federal Ekonomik İşbirliği Bakanlığı (BMZ), hackathonu 14 ve 15 Mayıs'ta “koronavirüsü hackleyelim” sloganıyla düzenledi. Bu etkinliğe 150'den fazla firma ve ekip katıldı ve 1000'den fazla fikir ortaya çıktı ve bunlardan 20'si IOTA Vakfı'nı içeren bakanlık tarafından seçildi. Bu hackathon’un hedefi, özellikle gelişmekte olan ve az gelişmiş ülkelerde COVID-19'un yoğunluğunu azaltmak fikrini ortaya koymaktı.

Seçilen ekipler bir Akıllı Bakım Corona Yanıtı tasarlayacak

Avrupa Birliği, Avrupa Ekibi, işletmeler ve sivil toplum, hackathon'a ortak sponsor olmuştu. Hackathon'da seçilen ekipler, Afrika ve Doğu Avrupa'da Akıllı Bakım Corona Yanıtı tasarlamaktan sorumlu olacak. Hackathon'da seçilen firmalar arasında IOTA Vakfı, CADUS e.V, Medicus AI GmbH, ICME Healthcare GmbH ve diğer bazı önemli şirketler bulunmaktadır. Bu firmalar fikri gerçeğe dönüştürmek için finansal olarak desteklenmelidir. Devam eden salgın dünyayı değiştirdi ve dünyanın normale dönmesi uzun zaman alacak gibi görünüyor.

COVID 19 salgını, birçok ülke kilitlenmeye devam ettiği ve işletmeler kapalı kaldığı için dünyayı ayakta tuttu. Şu anda, 4,8 milyondan fazla virüs teşhis edildi ve 300.000'den fazla kişi öldü. Daha önce, ABD Fed başkanı Jerome Powell daha fazla ekonomik çöküş ve işsizlik oranında daha fazla artış olduğunu ima etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ