Aralık ayında Almanya'nın sanayi üretimi ve ihracatı hakkındaki raporlar durgunluk riskini artırdı.

Almanya’daki Resesyon Riski Bitcoin’e Nasıl Yansıyacak?

Aralık ayında Almanya'nın sanayi üretimi ve ihracatı hakkındaki raporlar durgunluk riskini artırdı. Yakında, Bitcoin gibi ekonomik endişelere karşı güvenli liman söyleminin, ekonomik geri çekilme riski derinleştikçe arttığını görebiliriz.

Almanya'nın ekonomik sorunları en son endüstriyel verilere göre daha da kötüleşebilir. Aralık 2019 verileri, ülkedeki üretim düşüşünün devam ettiğini gösteriyor. ING Group tarafından yazılan bir değerlendirmede, “Aralık ayı sanayi verilerinde bulunacak çok az olumlu unsur var.”

Aslında ING, verilerin Alman ekonomisi için “R kelimesini” geri getirme riskini artırabileceği konusunda uyarıyor: Durgunluk. “Bugünün verileri, 2019'un Alman endüstrisi için kesinlikle unutulması gereken bir yıl olduğunu hatırlatmak istiyor” diyor. Bu eğilimler devam ederse, dünya ekonomisini kaçınılmaz olarak etkileyecek bir ekonomik yavaşlama görebiliriz.

Artan ekonomik kaygı dönemlerinde, yatırımcılar genellikle güvenli limanlara bakarlar. Durgunluk korkuları genellikle sıkıntı dönemlerinde daha güvenli olduğu düşünülen “cennete” yatırımları artırır. Tarihsel olarak, ortak bir sığınak altın veya gümüş olmuştur - ve son birkaç yılda giderek Bitcoin (BTC) olmuştur.

Bitcoin, küresel bir ekonomik durgunluk olsa da, bir Alman ekonomik durgunluğu altında nasıl ücretlendirilir? Konu hala Bitcoin 2008'in Büyük Durgunluğu'ndan sonra ortaya çıktığı için hala bunun üzerinde. Yine de, ihtiyatla olumlu iyimserlik için yer var.

Dünya sahnesindeki kaos, Bitcoin'in fiyatıyla pozitif bir şekilde ilişkili gibi görünüyor, bu da yatırımcıların önde gelen kripto para birimine biraz inanç duyduğunu gösteriyor. Aslında, Bitcoin 2019'da ekonomik istikrarsızlığa karşı bir güvenli liman olarak daha iyi performans gösterdi. Bitcoin, jeopolitik belirsizlik zamanlarında altından daha güçlü, daha esnek bir göstergedir.

Şüpheciler bile, Bitcoin'in bugünlerde mali kaosa karşı bir güvenli liman olduğunu itiraf ediyor. Bleakley Danışma Grubunun bilinen bir 'Bitcoin ayısı' olan Peter Boockvar, Haziran 2019'da CNBC'ye fiyat hareketlerinin küresel eğilimlerin göstergesi olduğunu söyledi. Bitcoin'in küresel pazarların kalp atışlarına yakın olduğu ve aynı zamanda ekonomik endişeleri ve korkuları yakaladığı artık yadsınamaz görünüyor.

 Bir durgunluk BItcoin'i nasıl etkileyecek? Kesinlikle söylemek imkansız, ancak Bitcoin son birkaç yıldır kendini olgun bir varlık olarak kanıtladı. Bir Alman resesyonu gelirse, birçok yatırımcının Bitcoin'e bir güvenli liman olarak akın ettiğini görebiliriz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ