Bankaların kripto para birimlerine yönelik hamlelerinin ardı arkası kesilmiyor.

Almanya’nın Dev Bankasında Kripto Para Hamlesi

Bankaların kripto para birimlerine yönelik hamlelerinin ardı arkası kesilmiyor. Bu adımların son örneği ise Almanya’nın en büyük bankalarından biri olan Commerzbank. Commerzbank yaptığı açıklamada kripto para saklama ve alım-satım hizmetleri sunmak için lisans başvurusunda bulunduğunu belirtti.

Bu hamlenin oldukça büyük bir anlam bulunuyor. Bu adım ile Almanya’da ilk defa  büyük bir banka kripto para piyasasına girmek üzere bir girişimde bulunmuş oldu.

Konunun ayrıntılarını açıklayan Banka sözcüsü Alman Bankalar Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na(BaFin) kripto para saklama lisansı için başvuruda bulunduklarını vurguladı. Lisans ile banka ayrıca kripto para birimlerinin alım satım işlemlerine aracılık edebilecek.

Dev bankanın bu hamlesinin kripto para dünyası için özel bir anlamı bulunuyor.Bu adım kripto para birimlerinin artık kurumsal olanlar tarafından benimsendiğinin bir işareti. Artık bankalar bile konuya kayıtsız kalamıyor. Bu aşama aynı zamanda kripto para birimlerine yönelik olarak bir yasak ihtimalinin söz konusu olmadığını da gösteriyor.

Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle fiyat istikrarının yok olduğu ve enflasyonist baskıların yaşandığı bir zaman diliminde kripto para birimlerine yönelik atıla her adımın ayrı bir değeri bulunuyor. Bu yönüyle Commerzbank ne ilk ne de son örnek olacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ