Altın’da son zamanlarda meydana gelen yükseliş dalgası hepinizin dikkatlerini çekmiştir.

Almanya’nın Dev Bankasından Şaşırtan Altın Tahmini

Altın’da son zamanlarda meydana gelen yükseliş dalgası hepinizin dikkatlerini çekmiştir. Geçmiş yazılarımızda da ifade ettiğimiz üzere altın’ın ons fiyatına Nisan ayı dalgalı bir seyir izlemeye devam ediyor. Son tahmin Almanya’nın dev bankası Deutsche Bank’tan geldi.

Deutsche Bank altın’ın ons fiyatının 2022 yıl sonuna kadar 2.100 dolar seviyesine yükseleceğini öngörüyor. Bankanın bu öngörüyü yapmasının ise bir nedeni bulunuyor. Bankaya göre daha fazla yatırımcı jeopolitik krizler ile yükselen enflasyon beklentileri nedeniyle altına yönelecek.

Bankanın öngörüsünde yukarıdaki etmenlerin yanı sıra Rusya ve Ukrayna savaşının etkilerinin de yansıması bulunuyor. Bankaya göre yaptırımla savaş bitse bile devam edeceği için bu durum altının ons fiyatına olumlu bir şekilde yansıyacak.

Altının bu durumda FED’in faiz artırımlarına yönelik bir baskı altına girmeyeceği görülüyoe. Zira yukarıda değindiğimiz üzere şimdi Başka etkenler altını net bir şekilde destekliyor.

Pandemi sürecinin etkileri yavaş yavaş sona doğru yaklaşırken farklı etkenlerin ortaya çıkması sarı metal için farklı bir yaklaşımı da beraberinde getiriyor. Bakalım altın için bankanın tahmini gerçekleşecek mi?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ