Avrupa'nın en büyük ekonomisi ve dünyanın dördüncü büyük ekonomisi olan Almanya'ya Olaf Scholz liderliğindeki 'trafik koalisyonu hükümeti' liderlik edecek.

Avrupa'nın en büyük ekonomisi ve dünyanın dördüncü büyük ekonomisi olan Almanya'ya Olaf Scholz liderliğindeki 'trafik koalisyonu hükümeti' liderlik edecek.

Almanya, 16 yıl aradan sonra Şansölye Angela Merkel liderliğinde yeni bir hükümete geçiyor. Yeni hükümet birçok beklenti ve taahhütle iktidara geliyor ve dijital para endüstrisi için dört yıllık muazzam bir büyüme ve benimseme anlamına gelebilir. Olaf Scholz liderliğindeki 'trafik ışığı koalisyonu' hükümeti önümüzdeki dört yıl boyunca Almanya'ya liderlik edecek.

Yeni Hükümet Kripto Para Birimlerini ve Blok Zincirini Destekleyecek

Dijitalleşme, Alman hükümetinin ana gündemlerinden biri olacak. Üç siyasi partiyi bir araya getiren yeni hükümet, Avrupa'nın geri kalanı pandemiden kurtulurken geride kalan Alman ekonomisini canlandırma sözü verdi. 177 sayfalık bir belgede bu hedefe ulaşmak için çeşitli stratejiler ortaya koydu ve kripto para birimleri ve blok zincir teknolojisi belirgin bir şekilde öne çıkacak.

“Yeni finansal yeniliklerden, kripto varlıklardan ve iş modellerinden kaynaklanan fırsatlar ve risklerle ilgili yeni bir dinamiğe ihtiyacımız var. Avrupa Birliği içinde, geleneksel ve yenilikçi iş modelleri arasında ve büyük dijital şirketlere yönelik eşit rekabet koşullarına sahip eşit bir oyun alanını savunuyoruz.”

 Yeni Hükümet, Dijital Varlık Endüstrisi İçin Düzenlemeleri Geliştirmeye Odaklanacak

Yeni hükümet, dijital varlık endüstrisi için düzenlemeleri geliştirmeye odaklanacak. “Yeni iş modellerinin bütünsel ve risk açısından yeterli denetimini sağlamak için” sektörü denetlemek için diğer ülkeler ve bölgesel düzenleyicilerle birlikte çalışmayı planlıyor. “Kripto sektörü için ortak Avrupa denetimine ihtiyacımız var. Koalisyon, kripto varlık hizmet sağlayıcılarını, hak sahiplerini tutarlı bir şekilde belirlemeye mecbur ediyoruz” dedi. Bununla birlikte, yeni hükümet, potansiyel olarak yasadışı amaçlar için kullanılabileceklerini kabul ederek dijital para birimleri konusunda temkinli davranıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ