Cardano blok zinciri, geliştiricilerden akıllı sözleşmeler başlatmaya büyük ilgi görüyor.

 Cardano blok zinciri, geliştiricilerden akıllı sözleşmeler başlatmaya büyük ilgi görüyor.Bununla Cardano blok zinciri, kendisini ikinci DeFi dalgasına hazırlıyor.

Bu haftanın başlarında, Cardano (ADA) blok zinciri, Alonzo hardfork ile en önemli yükseltmelerden birine maruz kaldı. Yükseltme, akıllı sözleşmelerin önemli işlevlerini Cardano blok zincirine getirdi.

Şimdiye kadar, Cardano blok zinciri gezgininde 200'den fazla akıllı sözleşme listelendi. Bununla birlikte, bu 200 akıllı sözleşme şu anda zaman kilidinde ve geliştiriciler tarafından piyasaya sürülene kadar kullanılamaz. Ayrıca Vercel uygulamasına göre 2.300'den fazla akıllı sözleşme lansmana hazırlanıyor.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

17 Eylül Cuma günü Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson, merkezi olmayan finansın (DeFi) "ele geçirilmeye hazır" olduğunu söyledi. Açıklama, kurucunun akıllı sözleşmelerin yayınlanmasına olan güvenini ifade etmesiyle geliyor.

DeFi'nin İkinci Dalgası

Hızla ortaya çıkan Defi alanının ortasında, düzenleyiciler inceleme başlatmaya hevesleniyorlar. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, Defi projelerinin düzenlemelerden muaf olmayacağını söyledi. Ayrıca SEC, en büyük DeFi platformlarından biri olan Uniswap hakkında da soruşturma başlattı.

Hoskinson, DeFi'nin "ikinci dalgasının" kazananlarının yeterli likiditeye ve birlikte çalışabilirliğe sahip olacağına inanıyor. Ayrıca çok zincirli hareket etme kabiliyetine ve maliyet öngörülebilirliğine sahip olacaklardır.

 Hoskinson Ekledi:

Yönetişime ihtiyacımız var, sertifikaya ihtiyacımız var, sigortaya ihtiyacımız var, bu şeyler hakkında düzenlemeye ihtiyacımız var, meta veri kimliği… Aynı zamanda merkezileşmeniz gerekiyor. [DeFi]'nin bir sonraki dalgası bunu düz bir yüzle yapacak ve geleneksel anlamda düzenlemek çok daha zor olacak. Cardano'yu inşa etme şeklimiz ikinci dalga içindi.

Cardano, Ethereum-Virtual-Machine (EVM) ile uyumlu olacağını kaydetti. Bununla, işlem maliyetlerinden tasarruf etmek isteyen DeFi geliştiricilerini de çekmeyi hedefliyor. Cardano, DeFi'nin ilk dalgası sırasında orada değildi. Böylece ikinci dalgaya yöneliyor.

Cardano'nun kurucusu Hoskinson, bir sonraki DeFi devrimine hitap etmek için gerekli tüm gelişmeleri sağlıyor. Ancak Hoskinson, şu anda NFT pazarındaki hızlı büyüme konusunda sert davrandı. Forkast ile bir Podcast'te konuşan Hoskinson şunları söyledi:

Ayrıca meydana gelen kara para aklama hususları da var. Dolayısıyla, Hazine Bakanlığı'nın insanların temelde NFT'leri yasa dışı fonları meşrulaştırma mekanizması olarak nerede kullandıklarını izlediğine dair pek çok kanıt var. Yani sadece bir NFT yaratın, kendinizden satın alıyorsunuz, başka birinden geldiğini söylüyorsunuz. 'Ah, bak, bu taş resmi 5 milyon dolara satıldı ve ben onu birdenbire yaptım. Karşı tarafın kim olduğu hakkında hiçbir fikrim yok.’ Aslında sendin. Bu tür şeyler olur. Yani tüm bunlar sıralanıyor ve Cardano'yu inşa etme şeklimiz çok fazla şeye sahip olmamız. RealFi'nin gerçekten iyi çalışmasını sağlayan aynı şeyler, NFT küratörlüğü oluşturma için gerçekten harika olacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ