Alp Işık’ın konuk olarak katıldığı BusinessHT Teknoloji isimli programda Bitcoin’deki son düşüşler masaya yatırıldı.

Alp Işık Bitcoin’in Neden Düştüğünü Açıkladı

Alp Işık’ın konuk olarak katıldığı BusinessHT Teknoloji isimli programda Bitcoin’deki son düşüşler masaya yatırıldı.

Alp Işık Bitcoin 7.000 dolardan 10.000 dolara çıkınca insanlar arasında yarılanma öncesi bir olumlu havanın estiğini ancak corona virüsü haberleriyle birlikte bu olumlu havanın yerini  biraz dengelemenin aldığını ifade ediyor.

İran olayında Bitcoin’in altınla birlikte hareket ettiğinin altını çizen Işık, böyle bir hareketliliğinin güvenli liman söylemini güçlendirdiğini ancak Corona virüsüyle birlikte altın ile yaşanan ayrışmanın bu söylem üzerinde güvenli liman değil mi şeklinde bir anlayışı meydana çıkardığını belirtiyor. 5 senelik dataya baktığımızda Bitcoin’in aslında altın ile paralel bir görüntü çizdiğini belirten Işık, Virüsün Çin’in de dışına çıkıp ekonomileri tehdit eden bir hal almasıyla birlikte altının arttığını ancak Bitcoin’in 10.000 dolar seviyelerinden 8.500 dolar seviyelerine indiğini vurguluyor.

Blok ödülü yarılanması yaklaşırken Bitcoin’in önceki yarılanmalarına baktığımızda yarılanma öncesi sert düşüşlerin de olduğunu altını çizen Işık, 250 milyar dolarlık bir piyasada böylesi volatil hareketlerin de olabileceğine dikkat çekiyor. Bitcoin’de tarihi düşüşlerin olduğunu ifade eden Işık, önceki düşüşlere nazaran bu düşüşün çok hafif kaldığını vurguluyor.

Corona virüsü salgını ile ilgili olarak da görüşlerini açıklayan Işık, burada bakılması gerekenin Bitcoin özelinde hash gücü olduğunu anca virüsün hash gücünü etkilemediğini ifade ediyor.

 Hande Berktan’ın sunduğu programı buradan izleyebilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ