Bu yazımızda sizlere Alpha Finance Lab (ALPHA) Nedir? Alpha Token Nedir? Sorularının cevaplarını vermeye çalışacağız.

Alpha Finance Lab (ALPHA) Nedir? Alpha Token Nedir?

Bu yazımızda sizlere Alpha Finance Lab (ALPHA) Nedir? Alpha Token Nedir? Sorularının cevaplarını vermeye çalışacağız. Yazımıza bir bakalım.

Alpha Finance Lab, Merkezi Olmayan Finans (DeFi) alanında araştırma ve inşa etmeye odaklanmıştır. Alpha Finance Lab tarafından oluşturulan ilk ürün olan Alpha Lending, Binance Smart Chain üzerine inşa edilen algoritmik olarak ayarlanmış faiz oranlarına sahip merkezi olmayan bir kredi protokolüdür.

ALPHA tokenı, platformların yerel yardımcı tokenıdır. ALPHA tokenının mevcut ve planlanan kullanım örnekleri arasında likidite madenciliği, yönetişim oylama ve stake etme yer alır.

Alpha Finance Lab aşağıdakiler üzerinde çalışmayı amaçlamaktadır:

  • Sürdürülebilir verim üretimine izin vermek.
  • Likidite provizyonundaki süreksiz kaybın hafifletilmesi.
  • Gizliliği koruyan token takasları oluşturma.
  • Sabit faiz oranlı kredilendirmeye izin verilmesi

Alpha Finance Lab (ALPHA) Nedir?

Alpha Finance Lab, Binance Smart Chain (BSC) ve Ethereum'dan başlayarak farklı blok zincirlerinde birlikte çalışacak ve kullanıcılara alfa getirecek bir ürün ekosistemi oluşturmaya odaklanan, zincirler arası bir DeFi platformudur.

Lab, algoritmik olarak ayarlanmış faiz oranlarına sahip merkezi olmayan bir borç verme protokolüdür. ALPHA tokenı, platformun yerel fayda tokenıdır.

Token sahipleri, herhangi bir varsayılan krediyi karşılamak için ALPHA tokenlerini stake ederek ağ ücretlerinden bir pay kazanabilirler. ALPHA tokenleri likidite madenciliği ve yönetişim oylama için de kullanılabilir.

Alpha Finance Lab, Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon (DAO) aracılığıyla iki seviyede yönetişim uygulayacaktır: ürün düzeyinde yönetişim ve Alfa Finans düzeyinde yönetişim.

 Ürün düzeyinde yönetişim, ALPHA token sahiplerinin belirli Alpha ürünlerinin temel parametrelerine oy vermesine izin verecektir.

Alpha Finance düzeyinde yönetişim, ALPHA token sahiplerinin Alpha ürünleri portföyünün birlikte nasıl çalıştığına oy vermesine olanak tanıyacak.

Var Olan Ürün

Alpha Finance Lab, hem BSC hem de Ethereum'da birlikte çalışacak bir ürün ekosistemi oluşturan bir DeFi platformudur.

Projenin ilk ürünü olan Alpha Lending, merkezi olmayan, havuz tabanlı bir kredi protokolüdür. Kullanıcılar, protokolde desteklenen varlıkları sağlayarak faiz kazanabilirler. Borç verenler tarafından yatırılan varlıklar, her varlığın toplam likiditesini borç alanların ödünç alabileceği bir havuzda toplanan bir fona toplayan akıllı bir sözleşmeye aktarılacaktır. Borçluların ödediği faiz, kredi veren likidite sağlayıcılarına orantılı olarak dağıtılır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ