Altcoin balinaları dediğimizde kuşkusuz aklımıza öncelikle Ethereum balinaları geliyor.

Altcoin balinaları dediğimizde kuşkusuz aklımıza öncelikle Ethereum balinaları geliyor. Ethereum balinalarının Shiba Inu (SHIB) satması ise WhaleStats verilerine göre gerçekleşmiş durumda.

Peki bu satış neden gerçekleşmiş oluyor? Bilindiği üzere Shiba Inu’nun katrilyonluk bir arzı söz konusu. Bu kadar büyük bir arz eğer token yakım mekanizması ile eritilemez ise fiyatın büyük artış gerçekleştirmesi zorlaşacak.

Fiyatta büyük bir artışın gerçekleşmemesi durumunda balinaların kendileri için yeni bir yön tayin etmesi gerekecek. Bu yön tayininin daha büyük bir kar beklentisi ile yapıldığı bir gerçek.

Balinaların altcoin’lerden çıkması ise Bitcoin’ yönelimin hızlanması sonucunu doğurur. Bitcoin alımları hızlı bir şekilde gerçekleşince Balinalar aldıkları Bitcoin’leri özel cüzdanlarından çıkarıp borsalara göndermeyi bir kenara bırakırlar.

Bitcoin’ler özel cüzdanlarda tutulunca bu durum piyasadaki Bitcoin arzının önemli ölçüde azalması anlamına gelir. Azalan arz her zaman Bitcoin için fiyat artışı demektir. Bu nedenle balina hareketliliği her daim kripto para piyasasının önemli gündem maddelerinden birini oluşturmuştur.

Balinaların Shiba Inu(SHIB) satması bir miktar kar alımı yaptıklarını da gösteriyor. Ancak bu durum elbette bir daha Shiba Inu almayacaklarını ifade etmiyor. Shiba Inu’yu herkesin tanıdığı ve bildiğini vurgulayalım.

Çok kısa sürede satılan Shiba Inu NFT’leri kripto para topluluğunda oluşan coşkunun da bir göstergesi. Bu yönüyle Shiba(SHIB) aslında bir meme tokenden çok daha fazlası olduğunu kanıtlamış duruyor. Ekibin çalışmalarını tüm hızıyla sürdürmesi ayrı bir takdiri hak ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ