Bitcoin'in (BTC) istikrarlı fiyat aralığına bağlı ticareti, hırçın traderlar karlı fırsatlar aramak için piyasaları araştırdıkça, seçili altcoinlerin daha da yükselmesi için kapıyı açtı.

Bitcoin'in (BTC) istikrarlı fiyat aralığına bağlı ticareti, hırçın traderlar karlı fırsatlar aramak için piyasaları araştırdıkça, seçili altcoinlerin daha da yükselmesi için kapıyı açtı.

TradingView'den alınan veriler, son 24 saat içinde en çok değişen 3 hareketin Synthetix (SNX), Axie Infinity (AXS) ve EOS olduğunu gösteriyor.

Hem merkezi olmayan finansta (DeFi) hem de misli olmayan tokenlerde artan ivme, fiyatların artmasına yardımcı olurken, EOS protokolünde bir stablecoin'in benimsenmesi, EOSIO ekosistemi için önemli bir doğrulama kaynağı oldu.

SNX tüm zamanların en yüksek seviyesinin peşinde

Synthetix (SNX) geçen haftanın en güçlü performans gösterenlerinden biri oldu ve DeFi ile ilgili tokenler için heyecan artmaya başlarken, %100 toplanarak 5 Temmuz'da 12,76 $'a birkaç haftanın en yüksek seviyesine ulaştı.

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, SNX fiyatı 9 Temmuz'un erken işlem saatlerindeki en düşük 9.17$'dan %32 yükselerek gün içi en yüksek seviyesi olan 12.14 $'a ulaştı.

Geçen hafta SNX'in yükselişinde rol oynayan olası bir faktör, SNX stakerlarına sunulan cömert %39,3’lük yıllık faiz. Bu, hacimdeki mevcut artışa katkıda bulunmuş ve ardından Synthetix protokolüne kilitlenen toplam değerde bir artışa neden olmuş olabilir.

AXS bir haftalık yükselişini sürdürüyor

24 saatlik en iyi ikinci oyuncu, oyuncuların Axies olarak bilinen token tabanlı varlıkları toplamasına, üretmesine, yükseltmesine, savaşmasına ve takas etmesine olanak tanıyan blok zinciri tabanlı bir ticaret ve savaş oyunu olan Axie Infinity'dir (AXS).

EOS, stablecoin'in benimsenmesinden sonra yükseldi

Üçüncü en iyi 24 saatlik performans, ilk kripto para lansmanı sırasında 2017'de 4 milyar dolardan fazla fon toplayıp dalgalar yaratan bir katman blok zinciri ağı olan EOS.

Protokol için en önemli son gelişme, ABD'de destekleyici mevzuatın geçmesinden sonra Amerika Birleşik Devletleri'nde yasal olarak tanınan ilk merkezi olmayan özerk kuruluş (DAO) haline gelen Amerikan CryptoFed DAO'nun yerel algoritmik bir stablecoin’i olan Ducat'a ev sahipliği yapmak için seçilmesiydi.

Bu gelişme, Block.one tarafından EOSIO protokolüne dayalı bir borsa olan Bullish Global'i kurmak için 10 milyar dolarlık bir yatırımın hemen ardından geldi ve DPoS platformu için büyüyen bir kullanım senaryosu listesine işaret ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ