Geçmiş birkaç gün kripto para birimleri için iyi bir yükseliş oldu. Bitcoin, büyük oranda BIP91 kilitlenmesine ve korkunç bir zincir bölünmesini önlenmesinden dolayı geri bir yükselişe geçti. Beklendiği gibi, Bitcoin fiyatlarının artması altcoinler’lerde de yükselişe sebep oldu. Fiyatların yükselmesiyle de 300 milyon doları aşan bir pazar payı oluştu.

Bitcoin geçtiğimiz hafta, 15 Temmuz'da 2000 dolar iken, bugün 2700 dolara kadar yükseldi. Aradaki 700 dolarlık artış, TL cinsine çevrildiğinde 2500 TL’ye yakın bir artış sağlandı. Yakın gelecekte ise fiyatlarda bir belirsizlik ve anlık değişimler bekleniyor. Bu süreçte altcoinleri daha yakından izlemek ve incelemek daha yararlı görünüyor. Altcoin pazarına yatırım yapmak isteyenler için, bu veriler iyi bir yatırım yapmanıza olanak tanıyabilir.

Iota (MIOTA)

2015 yılında tanıtılan Iota, geçen haftaya kadar hayal kırıklığı yaratan bir yaz geçiriyordu. Fiyatlar Haziran ayı ortasında 60 dolardan,17 dolara kadar düştü. Fiyatlar, bu hafta %76'lık bir artışla Cuma günü 30 dolara kadar yükseldi. Fiyattaki bu artış ise büyük ihtimalle 18 Temmuz'da SatoshiPay tarafından benimsenmesinden kaynaklandı. Daha fazla ödeme şirketi Iota'yı kabul ederse, fiyat artışına devam edecektir.

IOTA fiyat grafiği

Iota para birimi piyasalarını inceleyin.

Stratis (STRAT)

Stratis, Haziran başında 11 dolardan fazla bir seviyeye ulaştı. Ancak daha sonra yavaş ve değişken bir düşüş yaşadı. 15 Temmuz'da 3.20 dolarla işlem görüyordu ve daha sonra 2 doların altına düştü. Şu an ise bir Stratis, 6 dolardan işlem gördüğü için bu haftanın galiplerinden biri olarak görüldü. Stratis şimdi pazar payı açısından ilk 10 kriptodan biri. Bununla birlikte, Stratis fiyatları çok değişken olduğu için yatırım yaparken dikkatli olmanızda fayda var.

Stratis fiyat grafiği Haziran 2017

Stratis para birimi piyasalarını inceleyin.

NEM (XEM)

1.3 milyar dolarlık bir pazar payıyla NEM, 2017 başında, en iyi 10 kripto para birimi olarak öne çıkıyor. Haziran ayının ortasında 0,28 dolara kadar yükseldi. 15 Temmuz'da 0,10 seviyesinde işlem görüyordu ve şu anda 0,15 dolara işlem yapılıyor. Geçen hafta %33 büyüme gösteren NEM, Bitcoin'den daha iyi performans gösterdi. Dezavantajlarından biri, NEM işlem hacmi hacmi olarak diğer kripto para birimlerinden daha düşük bir seviyede.

NEM fiyat grafiği Haziran 2017

NEM para birimi piyasalarını inceleyin.

Qtum (QTUM)

Tartışmaya değer dördüncü kripto para birimi olan Qtum, 15 Temmuz'dan beri %80'lik bir artış gösterdi. Şu anda 7,75 dolara işlem görüyor. Qtum bu mevcut canlanma sırasında yeni bir ticaret hacmi yaşamıştır. Cuma gününe kadar 24 saatlik dönemde 40 milyon doları kolayca aştı ve bu ortalamanın çok üstünde bir performans gösterdi.

Qtum fiyat grafiği Haziran 2017

Qtum para birimi piyasalarını inceleyin.

Süphesiz sizlere belirttiğimiz bu dört kripto biriminden hariç onlarca artış eğlimi olan para birimi daha vardır. Biz mümkün olduğunda yükselmeye eğilimi olan ilk dört para birimini seçmeye özen gösterdir. Ancak bilindiği üzere kripto para piyasası çok değişken bir piyasa olduğu için, yatırım yaparken dikkatli davranmalı ve bütün riskleri göz önünde bulundurmalısınız.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ