Altcoin’ler için kullandığınız yukarıdaki başlık kuşkusuz her kripto para birimi için geçerli değil.

Altcoin’lerde Sert Yükselişler Neden Dikkat Çeker?

Altcoin’ler için kullandığınız yukarıdaki başlık kuşkusuz her kripto para birimi için geçerli değil. Ancak kimi koinlerde meydana gelen yükselişler her zaman dikkat çekici oluyor. Zaman zaman haberlere bile konu oluyor. Şu koin uçtu gitti diye çok okumuşsunuzdur.

Geçtiğimiz haftalarda da bu türden gelişmeleri net bir şekilde gördük. Örnek olarak vermek gerekirse CEEK bir anda üç haneli yükselişle dikkat çekti. Yüzde 150’lere varan yükseliş neticesinde herkes bu yükselişin ardındaki katalizörün ne olduğu noktasına odaklandı.

Odaklanılan noktalar arasında projenin Grammy’de bir stant açması bulunuyordu. Ayrıca kripto para birimi CEEK’in önde gelen borsalarda listelenmesi ve Metaverse’de yeni gelişmeler başlatılması da katalizörler arasındaydı.

Bu yükseliş katalizörleri altcoin’i belli bir seviyeye çekince kripto para topluluğunda da projeye yönelik bir ilgi oluşur. İlgi beraberinde bir coşkuyu tetikler. Coşku da tüm dünyaya yayılmaya başlar.

Coşkunun yayılması çoğu zaman projenin güçlü olduğuna da işaret eder. Tabi her proje için geçerli bir durum değildir bu. Bu nedenle projelerin özellikle teknik dökümanlarının incelenmesi faydalı olacaktır.

Kar elde etme duygusu büyük bir ihtimal yükselişlere dikkat çekilmesinin en önemli nedenleri arasında yer alıyor. Ancak kimi zaman merak duygusu da yükselişlere yönelimi artırabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ