Altcoin Nedir?

Kriptom'u kullanarak, Bitcoin'in içeriğini ve çıkışını zaten öğrenmiş olabilirsiniz. Ancak Btc para birimi dışında, orada yüzlerce başka dijital para var. Bunlar "altcoinler" veya Bitcoine alternatif olarak bilinirler; örneğin Ethereum, Ripple, Zcash, Monero bunlardan sadece birkaçı.

Altcoinler çeşitli şekillerde Bitcoin'den farklı olabilir. Bazılarının farklı bir ekonomik modeli veya başka ülkelerin tüm vatandaşlarına verilmiş altcoinler gibi farklı bir madeni para dağıtma yöntemi vardır. Diğerleri, belki de uzmanlaşmış madencilik donanımına direnmek için farklı iş kanıtlama madenciliği algoritmaları kullanıyorlar - belki de iş kanıtına bile güvenmiyorlar. Çeşitli altkaynaklar, daha fazla uygulama oluşturmak için daha çok yönlü bir programlama dili sunar, ancak diğerleri Bitcoin'e kıyasla daha fazla gizlilik sunar. Alan adı kayıt defteri veya veri saklama işaretçileri gibi çok spesifik, parasal olmayan kullanım örneklerine hizmet eden altkaynaklar da vardır.

Bununla birlikte, çok ilginç olmayan pek çok altcoin var. Bunların büyük çoğunluğu, önemli olmayan bazı parametreleri çimdikle veya kullanışlı gelebilecek bir şey sunmakla birlikte kullanmıyor. Örneğin, alt-kasanın toplam miktarı fazla olan paraları, her bir paranın daha az değere sahip olduğu anlamına gelir. Bir alttrason blokları daha hızlı bulursa, sadece, bir işlemin benzer bir güvenlik seviyesi için daha fazla teyit gerektirdiği anlamına gelir.

Bu nedenle, çoğu altkaynaklar Bitcoin'e hiç fayda sağlamazlar. Artı, onları güvence altına alan daha az karma gücü vardır, onları geliştiren daha az geliştirici içerirler ve daha küçük ağ etkileri nedeniyle genellikle daha az kullanışlıdırlar. Birçok altcoin yararlı özellikleri vaat ederken, daha yakından incelendiğinde bu vaatlerin çoğu şu şekildedir: sözler.

Bu aynı zamanda altkoinlerin tipik olarak Bitcoin'den daha riskli olduğu anlamına gelir. Döviz kurları daha sıklıkla daha uçucudur ve yıllar geçtikçe neredeyse hiçbir altkaynak, bitcoine karşı değerlerini koruyamamıştırr; Çoğu gelir ve gider. Bunun üzerine, birçok altcoin, tamamen mucitlerini ve erken benimseyenleri zenginleştirmek için doğrudan dolandırıcılık olarak düşünülebilir.

Bazı altcoin yararlı görevleri yerine getirebilir ve gerçekleştirebilirler (örneğin testnet kapasitesinde hareket ederek veya bit eşininden daha fazla gizlilik sunma) ve geleceği olabilir, ancak diğerleri daha spekülasyon veya daha kötüsü tarafından tahrik edilir. Bu nedenle araştırmanızı yaptığınızdan emin olun ve alırken dikkat edin!

Sorularınızı sormaktan çekinmeyin, bol kazançlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ