Geçen yıl çoğu altcoin için geçen yılki ayı piyasasının bir uzantısını yaşadı. Birkaç altcoinin tamamı, yılı başladığından daha düşük bir şekilde bitirecek ve 2019'dan çok az kurtulan var.

Altcoin Öngörüsü: Hangi Kripto Varlıklar Bir Yıl Daha Hayatta Kalacak

Geçen yıl çoğu altcoin için geçen yılki ayı piyasasının bir uzantısını yaşadı. Birkaç altcoinin tamamı, yılı başladığından daha düşük bir şekilde bitirecek ve 2019'dan çok az kurtulan var.

2019: Bir Altcoin Kabusu

Toplam kripto para birimi piyasa değeri şu anda bu yıl % 55'in üzerinde olmasına rağmen, ağırlıklı olarak bu değerin oluşmasının sebebi Bitcoin. Kripto kralı 2019'da % 95 değer kazandı, ancak dijital kardeşleri için aynı şey söylenemez.

Altcoinler için 2019 yılı çok iyi geçmedi. Dünyanın en büyük ikinci kripto para varlığı bu yıl yeniden ezildi. 350 doların üzerine doğru bir rallinin ardından Ethereum, Ocak seviyelerine 130 $ civarında geri döndü. Bu, varlığı zirveden % 90 aşağıya indirdi ve ETH kripto kışın kar ve buzun altına gömüldü.

Ethereum’un hikayesi kötüyse, Ripple’ın durumu daha da kötü. XRP, sınır ötesi transfer tokenını iki yıl boyunca en düşük seviyeye indirerek bu yıl % 45 düştü. Fiyatlar şu anda 2017 balonundan önceye geri döndü ve XRP'yi tüm zamanların en yüksek seviyesinden % 95 oranında aşağı çekti.

Bitcoin Cash Ocak ayı fiyatlarında marjinal bir artış gösterdi, ancak tüm yıl BTC forku için oldukça düz kaldı. 500 dolara kadar yükselen fiyar 200 dolara geri döndü ve en popüler dördüncü kripto varlığı için bağımsız bir hareket olmadı.

Litecoin 145 $ 'a çıkmak için neredeyse % 400'lük destansı bir yarılanma artışına sahipti, ancak o zamandan beri kış seviyelerine döndü ve fiyat yaklaşık 40 $’a düştü. LTC'nin 2020'de ağabeyi olmadan çok şey yapması pek olası değil.

"Ethereum katili" EOS, tokenın abartıya ulaşamaması ve merkezileşme endişeleri altında parçalanması nedeniyle EOS'un kendisi öldürüldü. EOS şu anda yıl başında olduğundan daha düşük değerde işlem görüyor.

Bitcoin SV, 100 $ civarında bir yıl sonu fiyatı ile tam olarak başlangıçta olduğu başka bir düşük performanslı altcoin oldu.

Ripple'daki gibi bu yıl kesinlikle ezilen koin Stellar. XLM, bu yıl boyunca ayı piyasasını iki yıla kadar uzatarak % 60 oranında acı verdi.

Tron, Cardano, Cosmos, LEO ve Monero dahil olmak üzere yüksek piyasa değeri olan altcoinlerin neredeyse tamamı yılı başlattıklarından eşit veya daha düşük bir şekilde sona erdirdi.

Kripto Hayatta Kalanlar

Binance Coin, yılın ilk yarısında % 560 artışla 2019'un az sayıdaki üretken altcoininden biri durumunda. BNB, yıl sonuna kadar geri kalanını dijital canlanmalara kadar takip etti, ancak hala başlangıçta olduğundan % 130 daha yüksek işlem yapıyor.

Tezos, ilk Ocak ayından bu yana % 185 artışla 2019'un bir başka sevgilisi oldu. Stake ödülleri sunan büyük borsalar, XTZ fiyatlarını yönlendirerek yılın en iyi performans gösteren altcoinlerinden biri haline getirdi.

Borsa temelli tokenlar bu yıl gerçekleştirilecek ve Huobi Token 2019'da bir başka üç basamaklı kazanç elde ediyor. HT, son on iki ay boyunca Binance'deki büyük kardeşine katıldığında % 160'ı krank etti.

Bu yılki en iyi yirmi final oyuncusu, yılı başladığından % 530 daha yüksek seviyede bitiren diğer tüm altcoinlerden daha iyi performans gösteren Chainlink.

Başka bir büyük dalgalanma olmadıkça, yukarıda bahsedilen kripto varlıkların çoğu 2020'de ilgi, likidite ve hacim azaldıkça düşüşünü sürdürecektir. Sadece en güçlü olanlar hayatta kalacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ