Solana, güçlü satış baskısının ardından geçen hafta %40'lık bir ralli ile gösteriyi ele geçirdi. Ethereum Classic de partiye katılıyor.

Solana, güçlü satış baskısının ardından geçen hafta %40'lık bir ralli ile gösteriyi ele geçirdi. Ethereum Classic de partiye katılıyor.
Dünyanın en büyük altcoini Ethereum, son birkaç gün içinde balina aktivitesinde yeni bir artış görüyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı 16.800$ seviyelerinde dalgalanırken, daha az popüler olan bazı altcoinler hareket etmeye ve 2023'ün başlangıcını kutlamaya devam ediyor. Solana (SOL) ve Ethereum Classic (ETC) gibi altcoinler, sağlam fiyat artışlarına tanık oldu. haftalık grafikte sırasıyla %35 ve %25'in üzerinde.

Haftalık grafiklere bakarsak, Lido Dao Token ($LDO) ve Bitdao ($BIT) gibi diğer tokenler de %40'ın üzerinde kazanç kaydetti. Benzer şekilde, altcoin Aptos ($APT) son zamanlarda %21'den fazla arttı.

Sadece bir hafta önce, herkes Solana projesinin yakında sona erip sonlanmayacağı konusunda spekülasyon yapıyordu. Ancak, Ethereum rakibi uçurumdan çıkmayı seçti ve güçlü bir geri çekilme sağladı. Basın tarihi itibariyle SOL, 4,8 milyar dolarlık piyasa değeriyle 13,19 dolardan işlem görüyor.

Solana fiyat artışı, büyük bir hacim artışı ve kripto pazarının geri kalanından şaşırtıcı bir şekilde %17 oranında ayrılmanın ortasında geliyor. Aşağıdaki şekilde, kırmızı çizgi Solana'nın sosyal hakimiyetinin nasıl arttığını gösteriyor, bu da kalabalığın SOL'deki iyileşmeyi fark etmeye başladığını gösteriyor. Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment şunları not ediyor:

İdeal olarak, bu konudaki tartışmalar sessiz kalırken hacmin yükselmeye devam etmesi en iyisidir. Ayrıca şu anda kalıcı sözleşmelerde büyük ölçüde kısa devre yapıyor, bu da fiyatların yukarı doğru devam etmesi için bir artı.

Nezaket: Santiment

Ethereum Classic (ETC) Güzel Bir Pompa Görüyor

Geçen hafta güçlü bir fiyat artışı gören bir diğer altcoin ise Ethereum Classic (ETC). Haftalık grafiklerde, Ethereum Classic (ETC) haftalık %25'in üzerinde kazançla işlem görüyor. Basın tarihi itibariyle ETC, 2.6 milyar $'lık piyasa değeri ile %5 artışla 18.89 $'dan işlem görüyor.

Santiment raporu şunu belirtiyor: "Hacim yüksek olmakla kalmıyor, aynı zamanda borsa tacirleri tarafından da büyük oranda açığa satılıyor". Bu, ETC için fiyat rallisinin daha da devam edebileceğini gösteriyor.

Nezaket: Santiment

Son zamanlarda bir dizi başka altcoin de iyi performans gösteriyor. örneğin Litecoin (LTC), 2022'nin ikinci yarısında olağanüstü bir ralli yaşadı ve daha fazla kazanım elde etmeye devam ediyor. LTC şu anda haftalık %13 kazançla 74,90 dolardan işlem görüyor. 2022'nin son yılında, Litecoin blok zinciri 39 milyon işleme ulaşarak yeni bir rekora ulaştı ve LTC kullanımı da %109 arttı.

Gerçekten çok iyi performans gösteren diğer altcoinler arasında, Ethereum (ETH) to partiye katılmaya karar verdi. Çarşamba günü, ETH %5'in üzerinde artarak 1.200$ seviyelerini geçti. Zincir üstü veri sağlayıcısı Santimenr, ETH için balina aktivitesinin bir kez daha yükselişte olduğunu bildirdi. Eklediler:

#Altcoinler ısınırken, #Ethereum 3 hafta içinde ilk kez sessizce 1.260 doların üzerine çıktı. 16 Aralık'taki büyük balina dip alımları seviyesinde olmasa da (ETH dolarının yerel fiyatının dip noktası), balinalar yeniden artan ilgi gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ