Bitcoin’deki değer artışının ardından gözler altcoinlere çevrildi.

Bitcoin’deki değer artışının ardından gözler altcoinlere çevrildi. Kripto para yatırımcıları altcoin sezonunun ne zaman başlayacağını merak ediyor.

Eylül ayının sonunda 40 bin dolara kadar düşen Bitcoin, Ekim ayında güçlü bir performans gösterdi. Bitcoin 14 Ekim’de 58,478 doları görerek son 6 ayın en yüksek değerini gördü. 2 haftada Bitcoin neredeyse %50 değer kazandı.

Bitcoin’deki değer artışı ile kripto para piyasalarına ciddi düzeyde sıcak para akışı gerçekleşti. Geçmiş dönemde Bitcoin’deki değer artışını bir süre sonra altcoinler takip etmişti. Şimdi de benzer yönde beklentiler hakim.

Bitcoin’deki fiyat artışının ardında Bitcoin’in toplam piyasa hakimiyeti %6 oranında artış gösterdi. Bu oranı tersten yorumladığımızda altcoin piyasaları %6 oranında küçüldü.

Oransal olarak altcoin piyasalarında küçülme yaşansa da altcoin piyasaları parasal olarak büyümeye devam ediyor. Eylül ayının sonunda toplam altcoin piyasasının değeri 1 trilyon dolar değerindeydi. Bu rakam yazının alındığı saatte 1.3 trilyon dolar seviyesine çıktı.

Altcoin piyasaları parasal olarak büyümeye devam etse de kripto para piyasalarında daha agresif bir altcoin boğa sezonu beklentisi hakim. Olası bir altcoin boğa koşusunun öncülüğünü memecoinler ve DeFi coinleri üstlenebilir.

DeFi platformlarında tutulan fon miktarı tekrardan 95 milyar dolar seviyesine yükselmesi DeFİ tokenlarının potansiyelini arttırıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ