Lider kripto para birimi 51.000 doları geçerek Mayıs ortasından bu yana en yüksek fiyatını işaretlediği için tüm gözler Bitcoin'de. Yine de davranış analizi platformu Santiment, Bitcoin tartışma oranının düştüğünü gösterdi.

Altcoinler Şu Anda Bitcoin

Solana'nın 100 doları geçip yükselmeye devam ederken göz kamaştıran rallisi birçok traderı büyüledi. Öte yandan, Bitcoin 50.000 dolarlık direnci kırmak ve geçmek için mücadele ediyordu.

Santiment ayrıca Polygon [MATIC] ve Cardano [ADA]'nın “yükselen konular” metriğinde lider olduğunu kaydetti. Matic, dört gün içinde %31'lik fiyat rallisi sayesinde alanın gündemine oturdu. Bu arada Ada, Cardano'nun iddia edilen test ağı "başarısızlığı" sonrasında FUD nedeniyle haberlerde yer aldı.

Kaybetme korkusu (FOMO), yatırımcıları tehlikeli finansal seçimler yapmaya veya pump-dump dolandırıcıların tuzağına düşmeye teşvik edebilir. Bu durumda, FOMO, Santiment'in Bitcoin Weighted Sentiment değeri sıfırın altına düştükten sonra tüccarları uzayda ortaya çıkan altcoinleri izlemeye yönlendirebilirdi.

Alt coinlerin yeni gözlere açılmasının bir başka nedeni de Charles Hoskinson gibi influencerlar olabilir. Cardano'nun kurucusu, güçlü bir sosyal medya varlığına sahip ve “FUDster” olarak adlandırdığı kişilere sesli olarak yanıt veriyor. Matic'e gelen Hint film stüdyosu Zee Studios, ilk NFT'sini Polygon'da başlattı. Bu tür olaylar ayrıca kripto FOMO'yu tetikleme ve kısa vadeli tüccarları çekme potansiyeline sahip olabilir.

Perspektifte Bitcoin'i Görmek

6 Eylül'de, zincir içi analist Willy Woo, Bitcoin'in büyüme yörüngesini tweetledi ve bunu altın ve hisse senetlerinin [M2 para] büyümesiyle karşılaştırdı.

Woo'nun analizi, birçok kişinin Bitcoin'in görünüşte uyuşuk büyümesini perspektif haline getirmesine yardımcı oldu. Arz şoku değerleme modelini kullanan başka bir analiz, Bitcoin'in mevcut fiyatını 55.000 doların üzerine çıkardı. Ayrıca, Bitcoin stok akış yaratıcısı Plan B, “Noel'e kadar 100 bin dolar” tahmininin hala geçerli olduğunu doğruladı.

Yazım sırasında, Bitcoin fiyatı 51.838.52 dolardı. Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi'nden yapılan son güncelleme, "Açgözlülük" sinyalini veren 73 değerini kaydetti. Bitcoin sahipleri sonbahar sezonunu beklerken, Santiment'in ölçümleri, daha fazla yatırımcının alt para piyasasına odaklanabileceğini öne sürdü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ