Bitcoin, 30.000 $ fiyat aralığında dalgalanmaya devam ediyor. Kripto piyasası önümüzdeki ay daha fazla servet kaybedebilir. Altcoinler Temmuz ayının sonuna kadar canlanmayabilir.

Altcoinler Temmuz Sonuna Kadar Düşebilir, İşte Nedeni

Kripto piyasası, son iki haftadır uzun bir ayı piyasasına tanık oldu. Bitcoin de duruşunu koruyor ve 30.000 dolar fiyat aralığında dalgalanıyor. Bazı kripto analistleri pazar hakimiyetinin yavaş yavaş arttığını tahmin ederken, diğerleri 20.000 doların altına düşebileceğini belirtiyor.

Kripto piyasası kan kaybediyor olsa da, bitcoin şu anda kripto piyasasının %46,51'ini elinde tutuyor. Büyük altcoinler kafalarına bir yumruk yediği için altcoinler için aynı şeyi söyleyemeyiz.

Tradingview'de ünlü bir trader olan Project Syndicate, Bitcoin'in pazar payının artacağını iddia ediyor. Ayrıca bitcoin'in pazar payının %50'yi geçeceğine inanıyor.

MicroStrategy CEO'su Michael Saylor bir röportajda, kısa süre önce Bitcoin'in kaybolmaması veya sıfıra düşmemesi durumunda 1.000.000 dolara ulaşacağını söyledi. Project Syndicate, Bitcoin'in %50 hakim pazar seviyesini yeniden test edene kadar altcoinlerin acı çekmeye devam edeceğini belirttiğinden, altcoinler için aynı şey iddia edilemez.

Kripto piyasası, makroekonomik kriz ve Terra ekosisteminin çöküşünün ardından ciddi bir düşüş eğiliminde. İlk on kriptonun altında yer alan Luna, bir hafta içinde sıfıra indi.

Terra Classic (LUNC), tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 119 dolardan %100 düştü. Yeni LUNA tokeni de düştü ve şu anda 3.12 dolardan işlem görüyor. Mevcut durum öyle görünüyor ki Do Kwon, Terra imparatorluğunu eski haline döndüremeyecek.

Project Syndicate'e göre, altcoinler düşüş trendini Temmuz sonuna veya Ağustos ayına kadar takip edecek. Ayı piyasası devam edeceğinden, piyasa altcoin yatırımcıları için uygun olmayabilir.

Not: Bu yazı ve yazıdaki hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi değildir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ