Piyasa değeri açısından sektörün en büyük memcoini olan Dogecoin, ekosistemindeki bazı gelişmeler nedeniyle yeniden ilgi odağı oldu.

Piyasa değeri açısından sektörün en büyük memcoini olan Dogecoin, ekosistemindeki bazı gelişmeler nedeniyle yeniden ilgi odağı oldu. Son zamanlarda, Dogecoin Vakfı, DOGE'yi birden fazla platformda kabul edilebilir hale getirmek için LIBDOGECOIN'in piyasaya sürüldüğünü duyurdu. DOGE'nin yeteneklerindeki artışın yanı sıra, bu yeni gelişmenin önümüzdeki aylarda fiyat hareketi üzerinde de bazı etkileri olabilir.

Yeni Sürümde Neler Var ?

Dogecoin Core 1.14.6 sürümünün yayınlanmasından birkaç hafta sonra, çekirdek geliştirici Michi Lumin, LIBDOGECOIN'i duyurdu. Ona göre, LIBDOGECOIN, teknik olarak daha az sağlam kullanıcıların Dogecoin uyumlu ürünleri kolaylıkla geliştirmesine olanak tanıyan Dogecoin yapı taşlarının bir C-kütüphanesidir.

Ek olarak, LIBDOGECOIN'in bir diğer dikkate değer özelliği, Python, Ruby ve Node.js dahil olmak üzere birden çok dili desteklemesidir. Bu gelişme, DOGE'nin kullanılmayan potansiyelini göstermede önemli ölçüde yardımcı olacağından Dogecoin blok zincirinin değerine katkıda bulunur.

Tarih Bize Ne Söylüyor?

Blok zincirindeki büyük güncellemeleri genellikle madeni paranın fiyat hareketinde bir değişiklik izler. Örneğin, Kasım 2021'de Dogecoin Core'un 1.14.5 sürümü piyasaya sürüldü ve beraberinde önemli güvenlik düzeltmeleri ve ağ düzenlemelerinde ayarlamalar getirdi. Serbest bırakıldıktan sonra, DOGE'nin değeri hemen yükseldi ve 0,2822 dolara ulaştı. Bununla birlikte, son kripto kışı sayesinde yakında bir trend tersine döndü.

LIBDOGECOIN, blok zincirine çeşitli yükseltmeler ve özellikler eklediğinden, memecoin'in değeri üzerinde de olumlu bir etkisi olabilir. Aslında, son 48 saat içinde DOGE, listelerde önemli ölçüde değer kazandı.

Kaynak: DOGE/USD, TradingView

Sadece bir memecoin olarak eleştirilmesine rağmen, DOGE birçok kez rakiplerini geride bıraktı ve daha yüksek kazançlar elde etti. Elon Musk'ın en sevdiği kripto paralardan biri olarak, tarihin kanıtladığı gibi, girişimcinin DOGE'nin fiyatında bir artışı tetiklemesi muhtemeldir.

Kısa süre önce, bir YouTube podcast'i sırasında Musk, şunları iddia etti:

“Doge bu saçma şaka para birimi gibi olacak şekilde tasarlanmış olsa da aslında garip bir şekilde düşünüyorum, ancak DOGE'nin gerçek toplam işlem hacmi, Bitcoin'den çok daha yüksek.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ