Altın fiyatında geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberlerde fiyatın 1.900 dolar ile 2.000 dolar arasında dalgalanabileceğini ifade etmiştik.

Altın Fiyatı Bir Aralığa Sıkıştı

Altın fiyatında geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberlerde fiyatın 1.900 dolar ile 2.000 dolar arasında dalgalanabileceğini ifade etmiştik. Fiyat 18 Nisan tarihinde 2003 dolara çıktı. Ancak sonrasında ise 22 Nisan’da fiyat 1.940 dolar seviyesine doğru sert bir düşüş yaşadı.

Yaşanan fiyat dalgalanması altının belli bir aralığa sıkışıp kaldığını gösteriyor. Tabi burada enflasyonist baskılar ile Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan savaş neticesinde enerji fiyatlarındaki artışın önemli bir yansıması bulunuyor.

3 şok dalgasının ise altın fiyatını daha da destekleyeceği öngörülüyor. Bu aşamada bir şok dalgaları enflasyon şoku, faiz şoku ve durgunluk şoku şeklinde.

Bir aralığa sıkışıp kalma bundan sonra altın için konsadilasyon aşamasına işaret edecek. 1.950 dolar seviyeleri ise bu konsadilasyon için oldukça önemli seviyeler olacak.

Türk Lirası bazında baktığımızda ise son zamanlarda 910 TL ile 940 TL arasındaki aralığın söz konusu olduğunu görüyoruz. Önümüzdeki sezonun yaz olması hasebiyle düğün sezonunun kapıda olduğunu belirtelim. Bu durum altın fiyatı için bir yükseliş anlamına gelebilir. O zaman fiyat aralığının bir miktar daha genişleyebileceğini tahmin edebiliriz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ