Altın ve gümüş, Avrupa açılışına giden yolda düz işlem görüyor ancak her ikisi de daha düşük seviyeleri reddetti.

Altın Fiyatı Haftanın Son Gününde Nereye Gidecek – İşte Ayrıntılar

Altın ve gümüş, Avrupa açılışına giden yolda düz işlem görüyor ancak her ikisi de daha düşük seviyeleri reddetti. Sarı metal dünkü seansta (Londra saatiyle 09:00 civarında) 1792 $/ons'a düştü ve o zamandan beri 1800  $/ons'u geri alarak 1807.52 $/ons'dan işlem gördü. Gümüş, 21 Temmuz'daki Asya seansından bu yana saatlik grafikte bazı yüksek dipler ve yüksek zirveler yapıyor. Emtia kompleksinin geri kalanında bakır %0,25 arttı ve konsolidasyonu 4,39$/lb'de test edebilir gibi görünüyor. Spot WTI -%0.14 çok küçük bir düşüş yaşadı.

Altın İçin Veriler Ne Diyor?

ABD'de ılımlı pozitif kapanışın ardından Aisa Pac bölgesindeki endeksler karıştı. ASX (%0.11) yükselirken, Şanghay Bileşik Endeksi -0.82 düştü. Asia Pac bölgesindeki vadeli işlemler pozitif bir nakit açılışına işaret ediyor. Japonya piyasaları resmi tatil nedeniyle kapalıydı.

Döviz piyasalarında gecelik en büyük hareket USD/JPY oldu (%0.12). Japon piyasalarının kapalı olması nedeniyle oldukça cansız bir seans söz konusuydu. Bitcoin %1 artışla daha yüksek işlem görüyor, ancak genel şemada, çok fazla bir hareket değil.

ECB toplantısının ardından geceden bazı haberlere bakan Villeroy, bankanın şimdilik destekleyici bir politika duruşunu sürdürmekte tamamen haklı olduğunu söyledi. Kaynaklara göre Weidmann ve Wunsch, yeni ECB rehberliğine karşı çıkıyorlar.

Birleşik Krallık Haziran ayı perakende satışları +%0.5 a beklentisine karşı +%0,4 olarak gerçekleşti.

Vítor Constâncio (eski ECB Başkan Yardımcısı), gelecekteki politika araçlarının karışımı konusunda endişeli olduğunu söylüyor.

Avustralya Markit ön İmalat PMI (Temmuz) 56.8 (58.6 öncesi) Hizmetler 44.2 (56.8 öncesi) şeklinde gerçekleşerek karşımıza çıkıyor.

GOP Senatörü Collins, iki partili altyapı anlaşmasının yayınlanmasının en erken Pazartesi olacağını söyledi.

Çin, Japonya, AB ve Güney Kore'den çelik ithalatına yönelik anti-damping önlemlerini gözden geçirmeye hazırlanıyor.

Seansın geri kalanında öne çıkanlar arasında büyük ülkelerden gelen flaş PMI'lar, Kanada perakende satışları ve Rusya merkez bankası oranı kararı yer alıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ