Altın Fiyatı Mayıs ayına düşüş yönlü bir hareketle başladı.

Altın Fiyatlarında Yaşanan Gerileme Neyin İşareti !

Altın Fiyatı Mayıs ayına düşüş yönlü bir hareketle başladı. Ons fiyatında 1.900 dolar seviyesine doğru düşüş gözleri artık 1.850 dolar seviyelerine çevirmiş durumda. Önümüzdeki günler için tahminler biraz daha FED odaklı yapılmaya başlandı. Bilindiği üzere piyasalar FED’in Mayıs ve Haziran ayındaki faiz kararlarını bekliyor.

Bu aşamada altın fiyatlarında kısa vadeli momentum negatif işretler gösteriyor. Her ne kadar Amerika’da Tüketici fiyat endeksine yönelik enflasyon verileri sarı metal için riskten korunmaya yönelik devam etmesinde bir engel olacak gibi duruyor.

Altın fiyatının 1850 dolar seviyesinde doğru gerilemesi teknik analistlere dayalı yorumlarla hareket eden yatırımcılar için mükemmel bir giriş seviyesi olabilir. Tabi böylesi durumlar günlük bazda alım yapan yatırımcılar için de fırsatları içinde barındırıyor olabilir.

1.930 dolar seviyelerindeki güçlü desteğin kaybedilmesi altın fiyatı için olumsuzluk anlamına gelse de ayıların daha fazla hamle yapması için bir alanın kalmadığı belirtiliyor. Bu durum daha fazla düşüşün şimdilik söz konusu olmayabileceğinin de işareti.

Diğer taraftan Dolar’da yaşanan güçlenmenin altın fiyatları için güçlü bir baskı oluşturduğunu da zikredelim. Ayrıca önümüzdeki aylar için enflasyonun da düşme ihtimalinin olması altın fiyatında diğer bir düşüş yönlü hareketi tetikleyebilir.

Küresel alanda değişimler ülkeler için para politikalarında sert adımlar atılmasını gerekli kılıyor. Bu çerçevede Singapur Mali Otoritesi’nin para politikasında sıkılaştırmaya gittiğini vurgulayalım. Diğer taraftan benzer bir hamlenin Güney Kore Merkez Bankası’ndan da gelmesi an meselesi. Bütün bunlar Altın fiyatı için kötü bir aşamaya geçişin işareti olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ