Maxkeiser'e göre; 'ben bir aptalım çünkü bence altın Bitcoin'den daha iyi bir para'

Altın Tutkunu Peter Schiff: Altın Destekli Yuan Bitcoin

Altın tarafından desteklenecek bir dijital Yuan ile ilgili olarak altın tutkunu Peter Schiff’ten önemli bir iddia gündeme geldi. Schiff, bu durumun Bitcoin için önemli bir dezavantaj ortaya koyduğunu düşünüyor.

2 Kasım’daki bir tweet’te, Bitcoin’in her zaman küçümsemeye önem veren Schiff, Keiser raporunun sahibi Max Keizer’in tutumu ile ilgili eleştirilerine cevap vermeye çalışıyor.

Schiff Keizer'e “Altın desteği Bitcoin’i yenecek” diyor ve ekliyor:

“Maxkeiser'e göre ben bir aptalım çünkü bence altın Bitcoin'den daha iyi bir para”

Schiff ayrıca, Bitcoin'in kendine özgü bir değeri olmadığı konusundaki fikrini tekrarlıyor:

“Ayrıca Çin'in altın destekli bir kripto para birimi başlatmak üzere olduğunu iddia ediyorlar. Bu altın için yükseliş ama Bitcoin için düşüş demek. Altının desteklediği bir kripto, hiçbir şeyin desteklemediğinden çok daha iyidir!”

Keiser Schiff’in bu sözlerine halka açık bir şekilde yanıt vermedi ve Ekim ayı boyunca sosyal medyada oldukça düşük bir profil tuttu.

Çin’in kripto para adımları devam ediyor. Çin, Facebook’un tokeni Libra’nın ardından dijital para birimi çıkarma çabalarını ilerletiyor gibi görünüyor.

Bu konuda neler olacağına yönelik olarak belirsizlik sürüyor. Ancak geçtiğimiz ay eski bir Kongre yetkilisi çıkarılacak olan dijital Yuanın Çin’in altın rezervine dayalı olabileceğini öne sürmüştü.

Bu arada Çin’in son zamanlarda blockchain teknolojisini desteklemesi Bitcoin piyasası üzerinde anında olumlu bir etki yarattı. Bununla birlikte, yerel medya daha sonra oluşan bu hype’ı dindirdi ve vatandaşlara oluşan bu yaklaşımı, kripto para birimlerine ilişkin tutum değişikliğinin kanıtı olarak değerlendirmemeleri gerektiğini tavsiye etti.

Pekin, Eylül 2017'de kripto para birimi alım satım işlemlerini yasakladı. Bu durum, yatırımcıların erişim sağlamak için farklı alanlar kullandığı yönündeki söylentilere rağmen hiç değişmedi. Halen Çin’de kripto para birimleri yasağı sürüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ