Bitcoin (BTC) düzeltmesini 7.600 dolara kadar gerileyerek yaptı ve bir gün içinde 600 Dolarlık düşüş yaşadı. Düşüş bekleniyordu, çünkü Kasım ayı alım satım coşkusunu azalttı.

Altın Tutkunu Peter Schiff Bitcoin

Bitcoin (BTC) düzeltmesini 7.600 dolara kadar gerileyerek yaptı ve bir gün içinde 600 Dolarlık düşüş yaşadı. Düşüş bekleniyordu, çünkü Kasım ayı alım satım coşkusunu azalttı.

Altın tutkunu ve geleneksel yatırımcı danışmanı Peter Schiff, mevcut düşüşte uğursuz bir görüntü görüyor. 9,000 dolara yaklaşan bir rahatlama olmadan, Bitcoin, Schiff’in en karamsar tahminine dayanarak, 1000 dolara kadar düşmeye devam edebilir.

Bitcoin Fiyatını Tahmin Etmek Zor

Bununla birlikte, bitcoin hala tahmin edilemez kalma şansına sahip. Çünkü birçok tüccar makro baş-omuz modeli üzerinde BTC’nin “grafiğe çok fazla dokunduğunu” ifade ediyor.

Madencilerden ve tüccarlardan daha fazla kapitülasyon belirtisi olması beklenirken, BTC açıkça düşüşünü sürdürüyor. Son düşüş, geri dönüşü beklerken bazı kazanımların Tether (USDT) 'ye satıldığı bir park yeri haline geldi. Satış şu anda BTC / USDT kuru içindeki satışların yüzde 77'sine bağlı.

Ancak Schiff, böyle bir geri dönüşün kartlarda olmadığına inanıyor ve Bitcoin’in yeni bir yılın en düşük seviyesine doğru güneyden devam etmesini bekliyor. Önde gelen bir anti-bitcoin savunucusu olduğunuzda 1000 dolara düşmek gerçekçi görünebilir, ancak önümüzdeki yıl halving etkinliği ve kısa bir süre sonra beklenen bir boğa piyasasıyla birlikte, yatırımcıların varlığın bu kadar düşük seviyelere düşmesine izin vermesi pek olası değil.

Gerileme Var Ama BTC İçin 2019 Yükselişli

BTC şu anda 2019 için yüzde 100'den daha fazla düşüş yaşamış olmasına rağmen, Aralık 2018'den bu yana yükselişin yüzde 100’den fazla olduğunu görüyoruz.

BTC korkusu ve açgözlülük endeksi, en son Eylül satışında görülen “aşırı korku” dan hala uzak. Ancak şimdi BTC, aylık kazançlarını neredeyse tamamen ortadan kaldırdı ve ayın başında fiyatları 10 bin doların üzerine çıkaran yüzde 42'lik tırmanış yeşil mumunun neredeyse tümünü siliyor.

O zamandan beri, BTC herhangi bir boğa kabulü haberi görmedi ve ticaret coşkusu tekrar azaldı. Buna ek olarak, yaşananlar küçük madencilerin yıpranmayı bırakıp ödüllerini sattıklarının göstergeleriydi. Bu sıralar boyunca, BTC, halving etkinliğinin hemen bir ralliye yol açmayabileceği konusunda yeni anlatı ile hareket ediyor.

Fiyat Nereye Doğru Gidiyor

BTC maksimalistleri artık daha uzun vadeli bir görünüme sahip olan varlığa el koymaya başladıkça, bir fiyat çöküşü bir araya gelerek birbirine yaslandı.

Ancak kısa vadede, Bitcoin fiyatını önemli ölçüde düşürmek için yeterli yatırımcı var. BTC Çarşamba günü saatlerce 8 bin ila 8 bin 200 dolar arasında mücadele etti, ancak ABD piyasaları açıldığında birkaç saat sonra daha düşük seviyeye düşmek için mücadele etti.

Uzun vadede, bazı yatırımcılar Bitcoin’i döngüsel, mevcut kaymayı alım fırsatı olarak görüyorlar.

BTC geçtiğimiz aylarda daha düşük sosyal medya gürültüsü gördü, bu nedenle Schiff’in açıklamaları öne çıktı. Ama şimdi bile onlar, kripto topluluğu güvenle uzun süre boyunca yükselişini sürdürdüğü için şüphecilikle karşılandılar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ