Peter Schiff, Bitcoin’in yeni alıcılar bulmak için yeni paralar bulmakta zorlanan bir Ponzi programı olduğunu düşünüyor

Altın Tutkunu Peter Schiff’ten Bitcoin İçin Ağır ifade: BTC Ponzi Programı

Euro Pacific Capital CEO'su Peter Schiff, Bitcoin ile uğraşmaktan yorulmuyor. Bu sefer, en büyük kripto para birimini alıcıların çalıştığı bir "Ponzi" olarak adlandırıyor.

Schiff, Bitcoin’e Yeni Hakaretlerde Bulunuyor

Son zamanlarda göze çarpan altın tutkunu, Bitcoin’in sadece onları yaratan hükümetlere hizmet eden fiili paraların aksine, insanlara hizmet etmek istediğini iddia eden Morgan Creek Digital’in kurucusu Anthony Pompliano’ya tam bir zıt çizgide.

Twitter'daki yeni bombardımanında Schiff, Bitcoin’in henüz bir para birimi olarak kabul görmeyi başaramadığına işaret ederek Pompliano’nun sözlerini “gereksiz” olarak niteliyor.

Pompliano, Bitcoin’in artık altından daha popüler bir para birimi olduğunu söylerken, Schiff BTC’nin gerçek bir para birimi değil, sadece spekülatif bir varlık olarak kabul edilebileceği konusundaki eski sözlerini yineledi.

Üstelik, amansız Bitcoin nefreti neticesinde Schiff, en üst kripto para biriminin popülaritesinin zayıf olduğunu ve “Ponzi'yi devam ettirmek için” yeni alıcılar bulmakta zorlandığını söyledi. Schiff Bitcoin’in "bir pump ve dump düzeni" olduğundan emin.

Bitcoin'in Üçüncü On Yılı

VanEck'in dijital varlık direktörü Gabor Gurbacs, Bitcoin binlerce yıldır mevcut olsaydı argümanının geçerli olacağını söyleyerek Schiff ile yüzleşti. Bununla birlikte, Schiff'e göre, Bitcoin önümüzdeki on yılda hayatta kalamayacak.

Schiff'in Bitcoin'in geleceği hakkındaki görüşü Deutsche Bank analisti Jim Reid'in tam tersi. “Imagine 2030” çalışmasında Reid, kriptoların fiat para birimleri daha “kırılgan” hale geldikçe, on yıl içinde onların yerini alabileceğini ifade etmişti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ