ABD Fed Başkanı Jerome Powell, tüm dünyada daha fazla ekonomik çöküşe işaret etti. İstihdam oranında% 20-25'lik bir artış ve küresel GSYİH'da% 30'a varan bir azalma olacağını tahmin etti.

Altın ve Bitcoin Fiyatları FED Başkanı Daha Fazla Ekonomik Çöküşe İşaret Edince Yükseliyor

ABD Fed Başkanı Jerome Powell, tüm dünyada daha fazla ekonomik çöküşe işaret etti. İstihdam oranında% 20-25'lik bir artış ve küresel GSYİH'da% 30'a varan bir azalma olacağını tahmin etti.

ABD Federal Rezerv başkanı Jerome Powell, önümüzdeki dönemde daha fazla ekonomi çöküşü ve daha fazla teşvik programı sağlama gereği üzerine bitcoin, Altın ve petrol fiyatları yükseldi. Fed başkanı medya röportajının önemli olayları, istihdam oranındaki tahmini% 20-25'lik bir artış ve dünya genelindeki GSYİH'larda% 30'a varan bir azalma oldu. Jerome Powell, insanlar daha uzun bir süre iş dışında kalırsa ve işletmelerin gereksiz yere başarısız olmasına izin verirse, bu durumun ekonomiye daha uzun vadeli zarar verileceğini söyledi.

“Şimdi destek sağlıyorsak hasar önlenebilir.”

ABD Fed başkanı, şu anda yeterli destek sağlanması durumunda, önümüzdeki küresel ekonomik durgunluğun önlenebileceğini söyledi. SPX Vadeli İşlemleri, Altın şu anda 1761 $ 'dan yeni yükselmeler yapmaya devam ederken % 1'lik bir artışla yeşil alanda işlem gördü. Petrol fiyatları da 30 dolara yükseldi.

ABD Fed Başkanı, negatif faiz oranı olmadan daha büyük niceliksel gevşeme sağlar

ABD Fed başkanı Jerome Powell, negatif faiz olmadan daha büyük Kantitatif Harekete geçirme için güvence verdi, ancak Fed'den daha fazla yedek cephane bekleniyor. Sonuç olarak, Altın parasal önleme karşı bir liman olarak yeni bir zirve yapıyor ve borsalar daha parasal önlem umutları üzerinde yukarı doğru ilerliyor. Küresel salgın küresel ekonomide büyük bir çöküş başlattı ve hasar uzun süre devam edecek. Jerome Powell ayrıca bu salgının iyileşmesinin uzun sürebileceğini söyledi.

Şimdiye kadar, 4.8 milyondan fazla kişiye COVID 19 teşhisi konuldu ve 300.000'den fazla insan hayatını kaybetti. Yeni enfeksiyonların sayısı her gün katlanarak artıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ