Birkaç gün önce, dünya ekonomilerini saklayan koronavirüs pandemisinin ışığında, Bitcoin bir burun dalışı yaptı ve 10,500 $ 'dan aşağıya indi. Ancak, bu durum piyasa uzmanlarının en büyük kripto para hakkında vahşi spekülasyonlar atmasını engellemedi

Altından Daha Riskli Olmasına Rağmen, Bitcoin Hala Çarpıcı Bir Şekilde Boğa

Birkaç gün önce, dünya ekonomilerini saklayan koronavirüs pandemisinin ışığında, Bitcoin bir burun dalışı yaptı ve 10,500 $ 'dan aşağıya indi. Ancak, bu durum piyasa uzmanlarının en büyük kripto para hakkında vahşi spekülasyonlar atmasını engellemedi.

Bazı karamsar görüşlere rağmen, kripto topluluğunun büyük bir çoğunluğu yükselişini sürdürüyor. Belki de, Mayıs ayında gelmesi beklenen Bitcoin yarılanması bu umut verici duyguların geliştirilmesinde büyük rol oynuyor.

Etraftaki birçok Bitcoin hayranı için, öncü kriptoya olan nihai aşkları fark edilmedi. Bitcoin'e biraz aşık olan Global Makro CEO’su Yatırımcı Raoul Pal'e göre, kripto şu anda gerçekten uzlaşmacı bir durumda görünmesine rağmen hala yükseliyor.

Pal'e göre, insanlar Bitcoin'i oluktan çıkarmak için bir yol bulacak, çünkü tüm finansal sisteme olan güveni kaybetti. Bununla birlikte, alternatif bir ödeme aracı olarak Bitcoin'in gücüne inananlar var.

Aslında, pek çok varlıklı insanın paralarını acı veren bir ekonomiden uzaklaştırmanın bir yolu olarak Bitcoin'e yatırım yapmayı tercih ettikleri raporları var.

Bu senaryo Çin'de özellikle ABD-Çin ticaret savaşında tanık oldu. Daha iyi bir deyişle, Bitcoin'e olan güven kaybı kavramı yanlış bilgilendirilmiş olabilir.

Raoul Pal, altın yatırım yapanlara kıyasla, Bitcoin'e yatırım yapan kişilerin Altın'dan daha riskli bir pazar ortamıyla karşı karşıya olduklarını kaydetti.

 Ancak, Bitcoin pazarı Altın'dan çok daha aktif ve daha büyük beklentilere sahip. Özünde, Bitcoin daha riskli bir yatırım seçeneği olabilir, ancak hala daha ileriye dönük bir seçenek olmaya devam ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ