Amazon CEO

Bitcoin dünyanın gelmiş geçmiş en büyük buluşu. Bunu kanıtlayan açıklama ise Amazon CEO'sundan geldi;

Bitcoin resmi olarak ana akım dalına girdi. 1993 yılından beri devam eden PBS röportajı Charlie Rose'un en yeni baskısı, Ark Investment Management'un CEO'su ve CIO'su olan Cathie Wood  ile Wall Street Journal ve Bloomberg'den gazetecilere verildi.

Röportajın başında, Wood, Bitcoin'in (BCH'yi içerdiği) genel piyasa kapağını Apple veya  Amazon gibi şirketlerin sermayeleriyle kıyasladı.

"Bitcoin ve Bitcoin Cash'i kattığınızda Bitcoin'in şebeke değeri 100 milyar doları geçti. Bu yüzden ortaya çıktı ve çok hızlı geldi. Ancak Apple, Amazon'un değerlemesinin bir bölümünü oluşturuyor ve biz bunun her ikisinden de çok daha büyük bir fikir olduğunu düşünüyoruz."

Bankacılar ve değişmekte olan finansal dünya

Görüşme sırasında, tartışma, Bitcoin'in bankacılık sektörünü bozacağı yollara dönüşüyor. Bankacıları mahvettiği için, röportajdaki üç katılımcı da bankacılık endüstrisinin Bit-Pass yanlısı olmadığı konusunda hemfikir. Ancak, Wood'a göre:

"Bu aslında halkın Bitcoin'e olan ilgisini arttırıyor. Çok ünlü Jamie Dimon - çok tanınmış - Howard Marks of Oaktree ile birlikte ... hepsi olumsuz. İlginçtir, Jamie'nin yorumundan sonraki hafta Morgan Stanley'in CEO'su James Gorman ... çok farklı tonlarda konuşuyordu. Bence ticaret fırsatlarını görmeye başladıklarından dolayı"

Dünyada köklü değişen finansal ortam yatırımcıların ve tüketicilerin hayal bile edemeyeceği yeni özellikleri almaya başladı. Bu teknolojiyi VOIP ile karşılaştıran Wood, ses yayınlarının internet üzerinden özgür olabileceğini kimsenin bilmediğini belirtti ancak şimdi var. Sonunda, "IP üzerinden para da özgür olacak."

Kaynak : cointelegraph

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ