Amazon, Paris'te Prime Now market teslimatlarını başlatmak için Fransız perakendeci Monoprix ile ortaklık kuruyor.

Amazon, Monoprix ile ortaklık kuruyor

Amazon’un Fransa'daki Prime Now aracılığıyla yiyecek dağıtımı yapmak için perakende devi Monoprix ile yeni bir anlaşma yaptıktan sonra büyük bir adım atıyor . Servis, bu yıl Paris'te Prime Now üyelerine hizmet vermeye başlayacak ve kendi markalı ürünleri ve taze ürünler de dahil olmak üzere Monoprix tarafından taşınan ürünleri içeriyor.

Monoprix'in web sitesi halihazırda bazı bölgelerde ev teslimi ve “tıklayıp topla” gibi hizmetler sunmaktadır. Bu da alışveriş yapanların yakındaki bir mağazada satmadan önce çevrimiçi sipariş vermelerini sağlamaktadır.

Amazon Fransa'nın ülke müdürü Frédéric Duval, bu ayın başlarında Journal du Dimanche’e yaptığı açıklamada, şirketin Amazon'un kiminle ortak olacağını belirtmeden, orada market teslimatını yapmak istediğini söyledi.

Monoprix, Fransa, Latin Amerika ve Güneydoğu Asya'da süpermarketler, marketler ve restoranlar da dahil olmak üzere mağazaları işleten bir Fransız perakende şirketi olan Casino Group'a aittir. Geçtiğimiz yıl konsolide net satışlarda 38 milyar Euro'luk bir paya sahip oldu.

Duval, “Prime Now hizmet seçimini daha da genişleten bu ticari ortaklık, Amazon Prime müşterilerinin Monoprix siparişleri için ultra hızlı teslimatlardan yararlanmasını sağlayacak” şeklinde basın açıklaması yaptı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ