Amazon, ilk dosyalamasından üç yıl sonra teknoloji devinin dağıtılmış defter sertifikası için ABD Ticari Marka ve Patent Ofisi'nden uzun zamandır beklenen bir patenti aldı.

Amazon Tedarik Zinciri Uygulamalarıyla Blockchain Patentini Aldı

Amazon, ilk dosyalamasından üç yıl sonra teknoloji devinin dağıtılmış defter sertifikası için ABD Ticari Marka ve Patent Ofisi'nden uzun zamandır beklenen bir patenti aldı.

Amazon’un dağıtılmış defteri temelli sistemi, genellikle bir şeffaflığın, tutarlılığın, referans bütünlüğünün veya güvenliğinin bulunamayacağı sistemler ve veritabanlarının - bir öğenin veya bir işletmenin güvenilirliğini etkileyebilecek faktörlerin - hızlı artışını ele almaya çalışır.

Orijinal Bitcoin teknik incelemesine atıfta bulunan patent başvurusu, blok zincirinin zamana bağlı ve değişmez doğasının, tedarik zinciri boyunca öğelerin gerçekliğini takip etmeye nasıl elverişli olduğunu detaylandırıyor.

Güveni artırmak için, e-ticaret devi, üreticilerin, kuryelerin, distribütörlerin, son kullanıcıların, diğerlerinin yanı sıra, tedarik zincirindeki çeşitli noktalardan geçerken öğenin gerçek zamanlı görünürlüğünü kazanmasını sağlayan bir kurumsal yazılım platformu sunuyor.

“Bir katalog sistemine bir öğe eklendiğinde, öğe bilgileri, kalem defteri defteri öğesinin başlangıcında oluşturma öğesine dahil edilebilir. Alınan öğelerin bir veya daha fazla sertifika kuralına dayalı olarak katalogda bulunan öğeye karşılık geldiğini doğrulamak için bir sertifika yetkilisi eklenebilir. ”

Tedarik zinciri gibi üreticiler gibi katılımcılar, dijital hesap defterine kaydedilecek olayları doğrulamak için sertifika yetkilisi sağlayabilirler.

 “Bir sertifika kuralı yerine getirilirse, öğenin bir sağlayıcıdan katalog sistemine aktarılmasını gösteren bir kayıt eklenebilir. Sertifika bilgileri, katalog sisteminin aramalarına yanıt gibi, öğe açıklama bilgileriyle dinamik olarak sunulabilir.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ